Camoplast Solideal zmienił nazwę na Camso

10 lipca 2015, 13:13

Spółka Camoplast Solideal zmieniła nazwę na Camso. Po okresie przejściowym, nazwa Camso będzie marką opon dla wszystkich wytwarzanych opon, gąsienic i systemów gąsienicowych. Oddział w Polsce również zmienia swoją dotychczasową nazwę Solideal Polska S.A. na Camso Polska S.A.

– „Wraz ze zmianą nazwy, Camso w 100% wkłada swój wysiłek w 11% światowego rynku opon i gąsienic: rynku off-the-road. Takie skoncentrowanie działań pozwala na "tworzenie dogłębnej wiedzy o rynku OTR, umożliwiając firmie identyfikację bardzo specyficznych potrzeby swoich klientów, a co za tym idzie, możliwość rozwoju wydajnych opon i gąsienic" – czytamy w komunikacie centrali firmy znajdującej się w Magog, w Kanadzie.

– „Wprowadzenie Camso podkreśla sukces jaki osiągnęła nasza firma w ciągu zaledwie kilku lat. Staliśmy się drugą na świecie, co do wielkości, firmą w produkcji wyspecjalizowanych opon, gąsienic i systemów gąsienicowych do pojazdów segmentu off-the-road." – mówi prezes i dyrektor generalny Pierre Marcouiller.

Sprzedaż Camso w tym sektorze wzrosła z 95 mln. USD  do ponad 1 mld dolarów USD w ciągu 7 lat. Firma obsługuje cztery segmenty rynku: OTR – maszyny pojazdy i urządzenia do transportu wewnętrznego, budownictwa, rolnictwa oraz pojazdów Powersports.

Z jednej strony, producenci opon drogowych (do samochodów osobowych i ciężarowych) mają na celu stworzyć najlepszą oponę dla jednego rodzaju zastosowania: do jazdy po drodze. Z drugiej strony, charakter pracy pojazdów off-the-road oznacza wiele zastosowań opon dla różnych rodzajów nawierzchni. To powoduje, że powstaje wiele rynków niszowych.

– „Można by pomyśleć, że produkcja opon szosowych i off-the-road jest jednym i tym samym, ale to po prostu tak nie jest. To prowadzi Camso do ciągłego rozwoju. Nasi ludzie poświęcają czas na co dzień, aby zrozumieć wielość problemów i wyzwań, z którymi spotykają się operatorzy maszyn." – mówi Pan Marcouiller.

Camso projektuje, produkuje i dystrybuuje opony, felgi, gąsienice i systemy gąsienicowe. Współpracuje z głównymi producentami maszyn i pojazdów, takimi jak Toyota, Caterpillar, John Deere i BRP, oraz wieloma innymi znanymi producentami, jak również z wieloma sieciami dystrybucji.

W Camso pracuje ponad 7500 pracowników w 27 krajach. Posiada 4 centra badawczo-rozwojowe oraz 24 zakłady produkcyjne i działa poprzez międzynarodową sieć dystrybucji w ponad 100 krajach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!