Nowe centrum logistyczne firmy Schenker przy porcie w Rostoku

19 lutego 2007, 0:00

Firma Schenker, poprzez otwarcie nowego centrum logistycznego przy porcie w Rostoku, wzmacnia swoją pozycję w Europie jako operatora logistycznego w zakresie transportu lądowego. „Ta strategiczna dla Schenkera inwestycja w efektywny sposób pozwoli na konsolidację różnych przewoźników – lądowych, morskich i kolejowych. Multimodalny charakter operacji logistycznych w nowym centrum, dodatkowo podniesie jakość usług w ramach naszej wyjątkowo efektywnej sieci europejskiego łańcucha dostaw. Poszerzenie aktualnej oferty Schenkera w zakresie przewozów częściowych i całopojazdowych przełoży się bezpośrednio na korzyści dla klientów zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i ekologicznym.” wyjaśnia Hans-Jörg Hager, członek zarządu firmy Schenker AG odpowiedzialny za europejski transport lądowy oraz Dyrektor Generalny Deutschland AG.

Decydującym czynnikiem stanowiącym o wyborze miejsca na nowe centrum logistyczne Schenkera była bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura portu w Rostoku pozwalająca na realizację dużej liczby połączeń promowych i usług przewozowych typu roll-on/roll-off (przewozy całopojazdowe).„Otwarcie centrum logistycznego w Rostoku w znaczący sposób wpłynie na zwiększenie naszych operacji transportowych w kierunku wschodnim i zachodnim – do Skandynawii, Rosji i krajów nadbałtyckich m.in. Polski” – dodał Winfried Palmen-Dréan, szef oddziału Schenkera w Güstrow, odpowiedzialny także za funkcjonowanie nowego obiektu przy porcie bałtyckim. Ponadto oświadczył, że Schenker w pierwszym kwartale 2007 roku zakupi kolejnych 35 wagonów kolejowych. Pozwoli to w przyszłości na wzmocnienie multimodalnych usług transportowych.

Polski oddział Schenkera dysponuje połączoną informatycznie siecią 17 terminali i centrów logistycznych oraz około 260 regularnych krajowych i ponad 40 międzynarodowych połączeń samochodowych. Schenker oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i morską, także logistykę magazynową. Strategiczne cele firmy wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!