Bridgestone wyróżniony w rankingu Forbesa

26 lutego 2007, 0:00

Inwestorów zagranicznych w rankingu Forbesa oceniano pod względem łącznej wartości inwestycji wyrażonych w euro na podstawie danych Ministerstwa Gospodarki.

Bridgestone pokonał w nim między innymi takie firmy jak Dell, Sharp i Toyota. Nagrodę w imieniu Bridgestone odebrał Karol Wawrzynowski – Dyrektor Finansowy Bridgestone Poznań Sp. z o.o. podczas Forbes Executive Forum, które odbyło się 14 lutego 2007r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W 2006 roku Bridgestone rozpoczął budowę fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim. Japoński koncern zainwestuje w stargardzką fabrykę 200 mln euro. Europejska spółka japońskiego koncernu, Bridgestone Europe NV/SA (BSEU) będzie w niej produkować opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów i zapewni zatrudnienie 750 osobom. Produkcja rozpocznie się w pierwszej połowie 2009 r., a w pierwszej połowie 2011 r. ma być produkowanych ok. 5 tys. opon dziennie.

Polska fabryka Bridgestone będzie drugą, po fabryce w Bilbao (Hiszpania), europejską fabryką koncernu, produkującą opony do ciężarówek i zapewni ona firmie samowystarczalność w regionie.

Poza Bridgestone Poland, japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz spółki handlowej Bridgestone Sales Polska w Warszawie. W sumie Bridgestone zatrudnia w tej chwili w Polsce około 1.600 osób.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!