Mniejszy nakład pracy – większa skuteczność

5 marca 2007, 0:00

Oleje sprężarkowe PAO produkcji Behr Hella Service

Regularne dostarczanie środka smarującego jest dla serca każdego układu klimatyzacji sprawą najwyższej wagi. Dotychczas sprężarki klimatyzacji różnego typu wymagały różnych olei. Jednak dzięki olejom PAO stworzonym przez Behr Hella Service nie jest to już konieczne, ponieważ te syntetyczne oleje nadają się do klimatyzacji wszystkich samochodów ciężarowych jak również maszyn rolniczych i budowlanych.
W ofercie oprócz oleju PAO 68 jest również olej PAO 68 Plus UV zawierający czynnik kontrastowy UV do wykrywania nieszczelności. Tym sposobem olej ten jest korzystny nie tylko dla układu klimatyzacji, lecz również dla pracowników warsztatów. Smarowanie i wykrywanie nieszczelności w układzie klimatyzacji za jednym zamachem oznacza oszczędność czasu i pracy w pracy warsztatu.

Oleje PAO nie są higroskopijne, co oznacza, że nie absorbują wilgoci i można je przechowywać przez dłuższy czas nawet po otwarciu opakowania. Są również kompatybilne z różnymi innymi środkami smarującymi oraz redukują poziom hałasu w układzie klimatyzacji.
Poprzez optymalne właściwości smarujące oleju oraz zredukowane tarcie możliwa jest większa wydajność chłodzenia układu klimatyzacji przy mniejszym zużyciu energii. Oleje PAO działają niezawodnie w temperaturze roboczej od -68 do +315ºC.

Sposób działania oleju PAO 68
Molekuły tego oleju przywierają do wszystkich metalicznych powierzchni w układzie klimatyzacji, wypierają inne molekuły (jak np. oleje, zanieczyszczenia) i tworzą cienką powłokę na powierzchni elementów układu.
Z uwagi na to, że molekuły oleju PAO nie wiążą się z innymi molekułami, wytworzona powłoka ma jak gdyby grubość tylko jednej molekuły. W przeciwieństwie do innych olei nie zachodzi tutaj ryzyko gromadzenia się oleju w parowniku i, co za tym idzie, zmniejszenia wydajności chłodzenia.
Olej PAO 68 Plus UV zawiera domieszkę skoncentrowanego, skutecznego środka kontrastowego UV do wykrywania nieszczelności. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na działanie oleju.

Próbki oleju PAO plus UV dostępne w Mar-Art Behr Service
www.behrhellaservice.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!