Nowy serwis DBK w Gdańsku

5 marca 2007, 0:00

19 lutego 2007 oddany został do użytku kolejny obiekt serwisowy w sieci dealerskiej DAF w Polsce.

Serwis i salon sprzedaży mieści się przy ul. Lubowidzkiej 33, a jego powierzchnia to 3511 m2. Budynek posiada zaplecze techniczne, którego wyposażenie umożliwia obecnie świadczenie nowych, nie wykonywanych dotychczas w serwisach DBK usług.

W hali warsztatowej znajduje się 9 przejazdowych stanowisk naprawczych o długości 32 m, stacja diagnostyczna, stanowisko napraw blacharsko-lakierniczych z nowoczesną ekologiczną kabiną, system centralnej dystrybucji olejów zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa ekologicznego, a także automatyczną myjnię ciężarówek i urządzenia do obsługi ogumienia, pozwalające na wymianę i wyważanie opon.

W najbliższej przyszłości udostępnione zostanie stanowisko wyposażone w ramę i zestaw narzędzi do prostowania ram i kabin, dzięki czemu w serwisie wykonywane będą skomplikowane naprawy powypadkowe samochodów.

Funkcjonalny, trzypoziomowy magazyn części zamiennych o powierzchni 700m2 pozwoli na zwiększenie zasobów magazynowych o 50%, a tym samym znacznie zwiększy dostępność części zamiennych.

Przestronne wnętrza w punkcie obsługi, a dla kierowców oczekujących na naprawę pojazdu specjalnie dla nich przeznaczone pokoje wyposażone w TV, kuchnię, łazienkę zostały zaprojektowane z myślą o klientach. Warsztat i salon obsługiwany przez zatrudnione w nim 30 osób.

Certyfikaty ISO 14001:2004 i 9001:2000 dla DBK Sp. z o.o.
Pod koniec 2006 roku DBK Sp. z o.o. otrzymała certyfikaty ISO 14001:2004 i ISO 9001:2000 wydane prze SGS Polska Sp. z o.o.
W grudniu 2006 roku spółka pomyślnie przeszła audyt, otrzymując certyfikaty ISO w zakresie Zarządzania Jakością i Wpływam na Środowisko – 14001:2004 i 9001:2000. Sukcesywnie opracowywane i skutecznie wdrażane procedury i procesy w zakresie dbania o środowisko, obsługi klientów oraz podnoszenia jakości usług w DBK, pozwoliły firmie na uzyskanie powyższych certyfikatów.

Firma DBK, od sierpnia 2006 roku, posiada również zezwolenie na prowadzenie warsztatów w zakresie instalacji, aktywacji i kalibracji tachografów cyfrowych jak również na prowadzenie szkoleń w tym zakresie. Szkolenia organizowane przez DBK skierowane są do przewoźników, kierowników transportu i kierowców zawodowych obsługujących bezpośrednio i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!