Scania inwestuje w produkcję silników

5 marca 2007, 0:00

Scania podjęła inwestycje mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie wytwarzania silników. „Podpisaliśmy list intencyjny z firmą GM Powertrain dotyczący zakupu fabryki w szwedzkiej miejscowości Södertälje”, mówi Per Hallberg, szef działu produkcji i zaopatrzenia oraz członek rady nadzorczej Scania.

Pozyskanie nowego zakładu pozwoli koncernowi Scania na zwiększenie ilości wytwarzanych elementów silnikowych oraz na podjęcie produkcji systemów wtryskowych.

„Jest to ważny krok na drodze do zwiększenia całkowitej produkcji Scania do 100 000 pojazdów rocznie w 2010r.” – podkreśla Hallberg – „Dodatkowe korzyści w zakresie możliwości produkcyjnych i rozwojowych przyniesie niewielka odległość od głównych zakładów Scania.”

Scania zaoferuje zatrudnienie wszystkim dotychczasowym pracownikom GM Powertrain, dzięki czemu wzbogaci się o nowych specjalistów z dużym doświadczeniem w produkcji silników.

„Według planu, już w roku 2009 rozpoczniemy produkcję w tych obiektach fabryki, które udostępni nam GM”. Obejmie ona wyrób elementów silnikowych oraz wtryskiwaczy wysokociśnieniowych (XPI) nowej generacji.

Od roku 1992 Scania współpracuje w zakresie opracowania i wytwarzania układów wtryskowych z amerykańskim producentem silników Cummins. Alians ten zaowocował stworzeniem układu Scania HPI stosowanego dzisiaj przez firmę, który zostanie zastąpiony przez nowe rozwiązanie – Scania XPI. Produkcję tych komponentów prowadzi przedsiębiorstwo joint venture posiadające fabryki w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, a w przyszłości także w Szwecji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!