Kerry Logistics i Wincanton

2 kwietnia 2007, 0:00

Kerry Logistics i Wincanton podpisały umowę joint venture celem oferowania rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw na międzynarodową skalę. Współpraca obu firm umożliwi nabywcom utrzymanie bezpośrednich relacji logistycznych pomiędzy obiektami produkcyjnymi na Dalekim Wschodzie, a sklepami w Europie.

Dzięki podpisanej umowie, udało się połączyć doświadczenie i sieć firmy Kerry Logistics na rynku azjatyckim z działalnością firmy Wincanton w zakresie usług logistycznych w Europie. Efektem końcowym przedsięwzięcia będzie międzynarodowe rozwiązanie logistyczne, które przyniesie korzyści nabywcom, którzy chcą uzyskać lepszy dostęp do rynków Azji. Firma Kerry Logistics obsługuje szereg klientów – od średnich do dużych firm – z wielu zróżnicowanych segmentów rynkowych, takich jak handel detaliczny, dobra konsumpcyjne, elektronika oraz inżynieria mechaniczna i motoryzacja. Z kolei Wincanton posiada rozbudowaną bazę klientów w Europie.

„Połączenie sił z Kerry Logistics daje naszym klientom szansę na podjęcie z nami współpracy na wcześniejszych etapach ich łańcuchów dostaw. Kerry Logistics i Wincanton łączy wspólny cel – zaspokojenie potrzeb klienta i doskonałość operacyjną – synergia, którą chcemy przenieść na rynek międzynarodowy” – powiedział Martin Taylor, dyrektor zarządzający ds. rynku detalicznego w Wincanton.

„Efekty synergii wynikające ze współpracy z firmą Wincanton są oczywiste. Nowe przedsięwzięcie pozwoli obu firmom sprostać rosnącemu popytowi na usługi zarządzania łańcuchem dostaw zarówno w Europie, jak i w Azji” – powiedział Vincent Wong, dyrektor zarządzający Kerry Logistics.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!