Czwarty Medal Europejski dla DHL Express

5 kwietnia 2007, 0:00

Firma DHL Express (Poland) otrzymała nagrodę Medal Europejski za usługę pobrania należności za przesłany towar Cash on Delivery (COD).
XIV edycja przedsięwzięcia Medal Europejski dla Usług została zorganizowana przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club.

Usługa COD (Cash On Delivery) polega na zwrocie należności za przesłany towar na konto bankowe nadawcy przesyłki lub przekazem pocztowym na jego adres w ciągu 5 dni roboczych od dostarczenia przesyłki do odbiorcy. Z usługi mogą korzystać klienci biznesowi oraz prywatni nadający przesyłki z towarem, za który odbiorca płaci w momencie odbioru przesyłki. Usługa COD ułatwia klientom prowadzenie biznesu i współpracę z ich podwykonawcami oraz partnerami biznesowymi. Firmy korzystające z usługi COD mają pewność uzyskania należności za towar dostarczony za pośrednictwem DHL Express – stąd usługa ta poprawia płynność finansową klientów firmy.

Pierwszy Medal Europejski dla Usług, jaki otrzymała firma DHL Express w 2003 roku dotyczył usługi Europremium Polska, polegającej na dostarczaniu przesyłek kopertowych, paczek do 31,5 kg oraz przesyłek powyżej 31,5 kg na terenie Polski. Kolejny Medal został przyznany DHL w 2005 roku, za usługę DHL EUROPLUS, dającą klientom możliwość transportu pojedynczych przesyłek, paczek wielojednostkowych i palet do ponad 20 krajów europejskich. W zeszłym roku nagrodzone zostały usługi międzynarodowe StartDay oraz MidDay Express. Usługi te polegają na ekspresowym doręczaniu międzynarodowych przesyłek lotniczych przed godziną 9.00 (StartDay) oraz 12.00 (MidDay) do głównych centrów biznesowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!