Instrukcje montażu dla Scanii i Iveco

5 kwietnia 2007, 0:00

SKF przedstawia instrukcję prawidłowego montażu zespołów piast.
Wiadomo było, że na rynku istnieją pewne niejasności dotyczące tego, w jaki sposób należy zdejmować i montować zespół piasty w samochodzie ciężarowym. Skutkiem tego było kilka nieprawidłowo zamontowanych zespołów piast, które uległy następnie przedwczesnym awariom. Widać to wyraźnie na przykładzie zestawów VKBA 5314 przeznaczonych na przednią oś w modelach Scania seria 4.
Aby udzielić warsztatom pomocy i wsparcia oraz aby uniknąć niepotrzebnych awarii, SKF zacznie dołączać do każdego zestawu instrukcję montażu. Instrukcja ta oparta jest na instrukcji warsztatowej firmy Scania oraz na doświadczeniach SKF i należy ją traktować jako wytyczne w zakresie czynności, które należy wykonać w czasie montażu zespołu piasty.
Instrukcja dotyczy zespołu piasty BTH-0018 A znajdującego się w zestawie VKBA 5314 przeznaczonym dla samochodów Scania oraz modelu BTH-0025 znajdującego się w zestawie VKBA 5397 przeznaczonym dla samochodów Iveco. Instrukcje znajdą się w zestawach począwszy od kwietnia 2007 roku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!