Forum Praktyków Logistyki zakończone sukcesem

26 kwietnia 2007, 0:00

Konferencja, która zgromadziła 19 i 20 kwietnia w Bronisławowie 130 logistyków w tym roku była poświęcona kulturze organizacji. Moderujący wydarzenie Wojciech Gąsiorowski z PEKAES – wielokrotnie podkreślał rolę zasad obowiązujących w zespołach logistycznych i uznawanych przez logistyków za ważne. Kolejni prelegenci dostarczali dowodów, że w budowie efektywnego procesu logistycznego ważne jest fundamentalne poczucie wartości, odpowiedzialności i umiejętność współpracy.

O logistyce mówi się, że jest niewidzialnym partnerem biznesu, a to oznacza, że z założenia logistyka musi być doskonała. Doskonałość operacyjną, skuteczną komunikację, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa procesów można oczywiście wspierać narzędziami IT, ale ostateczną gwarancją są ludzie.

Podczas 10 prezentacji analizowano otoczenie konkurencyjne w logistyce – szanse i zagrożenia, dyskutowano o znaczeniu systemów IT w obsłudze klienta, omawiano wartość czynnika ludzkiego i sposoby motywowania zespołów. Warsztat w czasie drugiego dnia poświęcono technikom zarządzania zespołem oraz doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych grup biorących udział w grze strategicznej.

Współorganizatorami wydarzenia byli: PEKAES, Quantum Software oraz Eurologistics.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!