Przekazanie statuetki „XF105 Ciężarówka Roku 2007 w Polsce”

7 maja 2007, 0:00

Prezes Zarządu Aad Goudriaan, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Kerry McDonagh oraz Dyrektor Rozwoju Produkcji Ron Borsboom odebrali 17 kwietnia 2007 roku dyplom i medal dla XF105 „Ciężarówka Roku 2007 w Polsce”.

XF105 wygrał konkurs na „Ciężarówkę Roku 2007 w Polsce” zorganizowany wśród swoich czytelników przez redakcję magazynu transportowego Polski Traker. Konkurs przeprowadzony był w styczniu i lutym br. Jedna trzecia oddanych głosów przypadła dla DAF XF105, co pozwoliło jednoznacznie wyłonić zwycięzcę konkursu. Tytuł ten ciągnik XF105 zdobył również w ubiegłym roku. Nagroda ta jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym przez osoby z branży stricte transportowej. W uzasadnieniu swoich wyborów głosujący podkreślali zastosowanie nowego silnika MX, nową, komfortową kabinę oraz przywiązywanie wagi producenta do poprawy warunków pracy kierowcy przy jednoczesnym dbaniu o obniżanie kosztów eksploatacji.

Oficjalna część zakończona została wywiadem z Prezesem Zarządu dotyczącym najbliższych planów DAF Trucks, po czym goście firmy DAF zwiedzili fabrykę kabin i osi w belgijskim mieście Westerlo, zajmującym obszar 387 000 m2.
W roku 2006 wyprodukowano tam łącznie 44 300 kabin i ponad 109 700 osi. Osie firmy DAF wykorzystywane są nie tylko w rodzimych pojazdach, ale także w ciężarówkach Leyland oraz autobusach, autokarach i pojazdach specjalnych innych producentów. W ostatnich latach w zakładach produkujących kabiny i osie zrealizowano znaczne inwestycje, mające na celu poprawę procesu produkcji w zakresie wydajności, jakości i elastyczności. Zainwestowano także w dalsze polepszenie warunków pracy oraz wdrożenie programów ochrony środowiska.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!