Polsad – do 3 razy sztuka?

7 maja 2007, 0:00

Od połowy kwietnia 2007 r. rozpoczął działalność w Starym Mieście k. Konina 25 w sieci Renault Trucks a trzeci obiekt serwisowy Polsadu.
Polsad jest autoryzowanym Dystrybutorem Renault Trucks jego właścicielem jest Jacek Korczak. Stacja w Starym Mieście to stacja serwisowa typu R2. Jej główne zadanie to przeglądy serwisowe oraz szybkie naprawy. Naprawy poważniejsze, wymagające większej ilości czasu są wykonywane w Kutnie. Serwis jest przygotowany do napraw dalekobieżnych zestawów drogowych oraz pojazdów dystrybucji lokalnej. Na działce o powierzchni ok. 7900 m2 zlokalizowano budynek o łącznej powierzchni około 1100 m2. Wokół obiektu utwardzono plac o powierzchni ponad 5000 m2, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z parkowaniem i manewrowaniem pojazdami oczekującymi na obsługę i tymi będącymi już po. Po lewej stronie od bramy wjazdowej, znajduje się wyznaczony parking, na którym eksponowane są samochody nowe.

Serwis ma 2 przejezdne kanałowe stanowiska. Obydwa wykorzystują pełną szerokość obiektu 26 m. Jeden z kanałów jest typowo obsługowy, do wykonywania okresowych przeglądów pojazdów. Na drugim kanale wykonuje się naprawy wymagające pozostawienia pojazdu na dłuższy okres. Pomiędzy tymi kanałami zainstalowane są przez firmę Orion pistolety do dystrybucji olejów i płynów eksploatacyjnych. Cała sieć olejowa jest w pełni kontrolowana przez komputer na stanowisku magazynowym. Na hali znajduje się również stanowisko płaskie o długości 20 m, do prac nie wymagających dostępu od spodu, przystosowane także do mycia pojazdów i wykorzystywane do przygotowania nowych samochodów do wydania. Obok hali naprawczej znajduje się wydzielone pomieszczenie, które w przyszłości będzie stacją kontroli pojazdów. Wyposażono je w urządzenia diagnostyczne firmy Nussbaum, które obecnie służą do diagnozowania pojazdów przed naprawą i po wykonaniu usługi serwisowej. Oprócz typowych narzędzi i kluczy warsztatowych (między innymi marki Gedore), serwis wyposażony jest w specjalistyczne narzędzia przystosowane do obsługi danego typu pojazdu z gamy Renault Truck, a także komputery diagnostyczne do obsługi całej gamy pojazdów tej marki.

Serwis w Starym Mieście w chwili obecnej pracuje w systemie jednozmianowym w godzinach od 8.00 do 16.00. Docelowo przewidywane jest uruchomienie systemu dwuzmianowego. W razie konieczności serwis wydłuża czas pracy , w celu zakończenia naprawy. Jest to ważne szczególnie dla klientów użytkujących pojazdy dystrybucyjne, które mogą pracować już od następnego dnia rano. Dzięki sąsiedztwu z autostradą A2 firma liczy, że dużą część klientów będą stanowiły firmy zajmujące się transportem międzynarodowym z kraju i zza granicy.
Punkt posiada w pełni wyposażony pojazd serwisowy, który jest w gotowości do wyjazdu przez całą dobę w celu udzielenia pomocy w przypadku awarii na drodze.
W chwili obecnej Polsad realizuje czwartą po Kutnie, Rzgowie i Koninie inwestycję w Fabianowie (na trasie pomiędzy Kaliszem a Ostrowem Wlkp.). Obiekt budowany w Fabianowie jest bliźniaczy z obiektem, który znajduje się w Rzgowie i Starym Mieście.
Otwarcie serwisu w Koninie było jednocześnie miejscem lokalnej premiery najnowszego pojazdu Renault Maxity. Dla przypomnienia Maxity to samochód dostawczy o dmc 2,8 do 4,5 tony i mocach silników 110, 130 i 150 KM.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!