Nawiguje, informuje i zarządza

7 maja 2007, 0:00

Siemens VDO prezentuje nowy komputer nawigacyjny dla zarządzania flotami.
Wraz z komputerem PC 5200 pro, producent systemów nawigacyjnych Siemens VDO oferuje teraz nawigację po całej Europie, skierowaną dla klientów oczekujących profesjonalnych systemów zarządzania flotą. Cała baza mapowa dostarczana jest na kartach SD. Ta zmiana ma liczne zalety dla operatorów flotowych: urządzenie jest tańsze niż porównywalne systemy oparte na CD czy DVD, a poza tym jest o wiele mniejsze. Ponadto rezygnując z konwencjonalnych rozwiązań CD czy DVD udało się stworzyć system niezwykle szybki.
Komputer PC 5200 pro nie jest urządzeniem współpracującym z płytami CD czy DVD, lecz przeszedł ewolucję w kierunku zastosowania kart SD, takich samych jak stosowane w telefonach komórkowych, czy aparatach cyfrowych. Karty mają pojemność 2GB i zawierają kompletną sieć drogową Europy wraz z punktami POI. Wymiary 13x12x3,7 cm pozwalają umieścić je praktycznie wszędzie.

Równolegle z przejściem w nową technologię wykorzystywania danych mapowych, Siemens VDO zoptymalizował wiele funkcji. Na przykład, PC 5200 pro oferuje już mapy 3D. Dodatkowo, w standardowym urządzeniu znajduje się zintegrowany odbiornik TMC. System więc ma ciągły dostęp do informacji o utrudnieniach w ruchu, objazdach i zmianach w organizacji ruchu. Zakres monitorów, jaki może być stosowany z PC 5200 pro to 3 różne, montowane na kokpicie ekrany: 7”; 5,8” oraz 3,8”.

Nowa nawigacja jest zaprojektowana tak, aby była uniwersalnym elementem, który może być dowolnie konfigurowany w procesie zarządzania flotą. Można to osiągnąć poprzez kombinację w łączeniu różnych urządzeń Siemens VDO będących w pojeździe. Dzięki temu otrzymujemy kluczowe informacje z punktu widzenia zarządzania flotą / np. track and tracing/. Centrum dyspozytorskie może przesyłać zamówienia i polecenia on-line prosto do pojazdu poprzez GPRS, posiada jego aktualną pozycję i status oraz może analizować zmiany tras lub opóźnienia zgłaszane poprzez TMC. Dodatkowo istnieje możliwość „załadowania” nowej trasy z centrum dyspozytorskiego prosto do komputera w danym pojeździe. W ten właśnie sposób firmy mogą podnieść efektywność wykorzystania floty oraz zmniejszyć koszty. Ponieważ PC 5200pro posiada otwartą architekturę może być użyty przez dowolnych dostawców rozwiązań flotowych i integratorów systemu, celem zaimplementowania do istniejących już w firmie rozwiązań.

System oferuje w Polsce generalny przedstawiciel producenta – firma Drabpol.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!