Schenker uzyskał dwucyfrowy wzrost

14 maja 2007, 0:00

Specjalny nacisk na przyszłe rynki w logistyce kontraktowej
Schenker, dostawca usług logistycznych należący do grupy Deutsche Bahn AG, utrzymuje trend wzrostowy. Od czasu połączenia z grupą Deutsche Bahn w 2002 roku, firma Schenker ponad dwukrotnie zwiększyła swoje przychody ze sprzedaży – z 6,2 mld Euro do 13,2 mld Euro w poprzednim roku. „Udowodniliśmy, że jesteśmy w pełni zdeterminowani aby wykorzystać nasze szanse na rosnącym rynku logistycznym”, powiedział Dr Norbert Bensel, Prezes Zarządu DB Logistics.

Dzięki przejęciu BAX Global, a także utrzymaniu wzrostu na poziomie 17 procent, firma Schenker znacznie poprawiła swoją pozycję na trzech rynkach: w Europie przychody ze sprzedaży wzrosły z 7,2 do 9 mld Euro, w Ameryce z 0,8 do 1,9 mld Euro, zaś w Azji z 0,8 do 2,2 mld Euro. Dr Marco Schröter, Dyrektor Finansowy Schenker AG, powiedział: „Wielu z naszych konkurentów dopiero w tej chwili podejmuje kroki w celu umocnienia swojej pozycji w rozwijających się regionach świata. Klienci Schenkera mają łatwiejszą sytuację, bowiem już od dawna korzystają z funkcjonujących, globalnych sieci z wykorzystaniem wszystkich rodzajów transportu.” Na przykład w Hongkongu firma Schenker jest obecna już od 40 lat, zaś na gwałtownie rozwijającym się rynku chińskim Schenker dysponuje dobrze zorganizowaną siecią obejmującą obecnie 70 oddziałów i niemal 3,5 tys. pracowników. Z sieci korzystają głównie firmy z branży dóbr konsumpcyjnych i automotive jak również dostawcy sektora high-tech.

DB Logistics planuje dalszy rozwój swoich międzynarodowych sieci.
Dr Bensel: „Badania wykazały, że w tej „królewskiej” gałęzi logistyki sam rynek niemiecki – w wyniku rozwoju outsourcingu – wykazuje potencjał na 67 mld Euro, z której to kwoty jest obecnie wykorzystywanych tylko 23 procent. Stąd też planujemy zintensyfikować nasze wysiłki w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o plany średnioterminowe, zamierzamy awansować do pierwszej piątki światowych liderów wśród dostawców usług logistyki kontraktowej.”

Oddziały: 1 500 oddziałów w 150 krajach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!