„Praktyka dla logistyka” rozstrzygnięta

14 maja 2007, 0:00

7-8 maja 2007 odbył się finał III edycji programu „Praktyka dla logistyka”, organizowanego przez DHL Express (Poland). W programie swoich sił próbowało 15 studentów z 5 szkół wyższych: Politechniki Warszawskiej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Najlepsza okazała się Politechnika Warszawska.

Jak opracować układ sieci logistycznych pomiędzy Ciechanowem, Bydgoszczą, Włocławkiem, Opolem, Piotrkowem Trybunalskim i Lublinem? Jaki zarekomendować najbardziej efektywny model transportu? Jak powinien wyglądać business plan, który uwzględnia grupy kosztów podanych w zadaniu? Na te pytania musiało odpowiedzieć 5 trzyosobowych zespołów studentów biorących udział w tegorocznej edycji programu „Praktyka dla Logistyka”. Podstawą było zadanie logistyczne przygotowane przez specjalistów z działu operacji DHL Express. Prezentacje rozwiązań oceniane były według trzech kryteriów: 1. Ocena sposobu rozwiązania problemu. 2. Ocena realności zastosowanych rozwiązań – możliwość wykorzystania ich w praktyce 3. Ocena wymogów formalnych – sposób przygotowania i prowadzenia prezentacji. W skład jury weszli:
prof. Jarosław Witkowski z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Rafał Szumski, Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego, Piotr Maksimczuk, Dyrektor ds. Strategii i Jakości oraz Izabella Dessoulavy-Gładysz, Dyrektor ds. Komunikacji.

Największą liczbę punktów zdobył zespół z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej w składzie: Piotr Olbrycht, Krzysztof Szklarz i Michał Wosiński. Członkowie zwycięskiego zespołu odbędą płatny miesięczny staż w DHL Express oraz otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł. Na drugim miejscu, otrzymując tylko jeden punkt mniej, uplasował się zespół z Katedry Logistyki i Transportu Akademii Ekonomicznej z Poznania: Paweł Piotrowicz, Bartosz Mieczyński i Jan Górecki. W tym przypadku nagrodą będzie wyjazd i zwiedzenie otwartego w marcu br. nowoczesnego centrum badawczego DHL Innovation Center w Troisdorf koło Bonn.

Zdaniem prof. Witkowskiego, który od trzech lat przewodniczy jury program, z roku na rok daje się zauważyć coraz lepsze przygotowanie zespołów.
Program „Praktyka dla logistyka”, organizowany od 2005 roku, jest częścią działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonych przez DHL Express. Działalność proedukacyjna skierowana jest do młodych ludzi zainteresowanych zagadnieniami z zakresu logistyki. Firma prowadzi praktyki wakacyjne, bierze także udział w ogólnopolskim, prestiżowym programie „Grasz o staż”. W marcu br. grupa uczniów z Technikum Logistycznego nr 2 zapoznawała się z procesami logistycznymi w terminalu Łódź, natomiast w kwietniu grupa uczniów z techników logistycznych odwiedziła sortownię DHL w Głuchowie k/Poznania. Wizyta ta była częścią projektu realizowanego Wyższą Szkołę Logistyki i wspieranego przez miesięcznik „Logistyka”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!