Bosch Pojazdy Użytkowe – program dla warsztatów

, 8 października 2015, 11:24

Firma Bosch stara się zachęcić warsztaty, zajmujące się obsługą pojazdów ciężarowych do współpracy. W tym celu przygotowano nową koncepcję kooperacji, która ma działać na zasadzie obopólnych korzyści. Co ma do zaproponowania Bosch?

main_pojazdy_uzytkoweProgram wsparcia warsztatów

Cel programu opiera się na współpracy trzech podmiotów: firmy Robert Bosch, dystrybutorów części i wyposażenia do pojazdów użytkowych oraz warsztatów pojazdów użytkowych. Każdy  z podmiotów ma swoje zadania do spełnienia. Bosch jest autorem koncepcji programu, dystrybutorzy promują program wśród warsztatów, które korzystają z przywilejów uczestnictwa oraz realizują określony wolumen zakupów i naprawiają pojazdy z wykorzystaniem sprzętu diagnostycznego Bosch.

55141c794e5a7b5-660x638_cPrzystąpienie do programu „Bosch Pojazdy Użytkowe” daje warsztatom dostęp do produktów i części zamiennych Boscha oraz techniki diagnostycznej i systemów informacji serwisowej ESI[tronic]. Pracownicy serwisów korzystają z oferty szkoleń, która jest stale rozwijana, również dzięki współpracy z producentami innych podzespołów i systemów. Szkolenia odbywają się w Centrum Szkoleniowym Bosch, które jest jednym z najlepiej wyposażonych centrów tego typu w Polsce. Warsztaty mogą liczyć także na pomoc infolinii technicznej. Przystąpienie do modułu wiąże się także ze specjalnym brandingem warsztatu, który zyskuje logo programu, zwierające logo Bosch. Warsztaty nie ponoszą opłat za uczestnictwo w programie.

Kto może przystąpić do programu?

Każdy warsztat, który chce przystąpić do programu musi spełniać wskazane przez Boscha warunki. Przede wszystkim musi posiadać na wyposażeniu tester diagnostyczny KTS Truck z oprogramowaniem ESI Truck 2.0 (Bosch oferuje preferencyjne warunki zakupu). Kolejnym warunkiem jest udział w co najmniej jednym szkoleniu dedykowanym pojazdom użytkowym, omawiającym systemy oczyszczania spalin i filtracji w pojazdach ciężarowych z wykorzystaniem KTS Truck. Niezbędne jest także złożenie deklaracji minimalnych zakupów części Bosch (pojazdy ciężarowe i dostawcze) za minimum 2000 PLN netto miesięcznie.

KTS

Pierwszym krokiem warsztatu, który chce przystąpić do programu jest złożenie deklaracji. Następuje to poprzez podpisanie Listu Intencyjnego z wybranym dystrybutorem części, posiadającym w ofercie produkty Bosch. Jeśli warsztat kwalifikuje się do udziału w programie, podpisuje umowę – również za pośrednictwem dystrybutora.

Co daje Bosch?

rozwoj_kompetencji_smallWsparcie serwisu ze strony firmy Bosch w ramach programu opiera się na następujących profitach:

  • Pakiet startowy
  • Szyld + certyfikat
  • Dodatkowe punkty w programie Bosch Extra
  • Materiały reklamowe, porady techniczne
  • Poszerzana oferta szkoleń Bosch i firm zewnętrznych
  • Strona internetowa dla modułów + intranet
  • Spotkania roczne z seminariami
  • Programy motywacyjne

Choć program Bosch Pojazdy Użytkowe istnieje od niedawna, już ponad 20 warsztatów w Polsce spełniło założone warunki i dołączyło do niego. Firma uważa, że w dobie szybkiego postępu technologicznego i coraz większych wymagań stawianych mechanikom przez nowoczesne pojazdy użytkowe, program oferujący warsztatom wsparcie na wielu polach jest optymalnym rozwiązaniem dla warsztatów.

Więcej szczegółów o programie można uzyskać na stronie http://modulybosch.pl/pojazdyuzytkowe/index.php oraz u partnerów firmy Bosch  – dystrybutorów części zamiennych do pojazdów użytkowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!