Mobilne muzeum MAN przemierza Polskę

23 października 2015, 10:57

Dziewiętnastego czerwca  na polskie drogi wyjechało muzeum na kółkach – zestaw drogowy MAN TGX 18.440 z naczepą furgonową firmy Wielton. Zostało ono przygotowane aby uczcić ważną rocznicę w historii marki MAN i przybliżyć szerokiej publiczności kamienie milowe w historii firmy, które przyczyniły się do rozwoju motoryzacji.

Podczas wizyty w muzeum można odbyć wirtualny spacer przez 100 lat historii bawarskiego producenta ciężarówek i autobusów. Swoją trasę mobilne muzeum MAN rozpoczęło w siedzibie spółki MAN Truck & Bus Polska, w Wolicy koło Warszawy. Tam z historią MAN mogli zapoznać się pracownicy firmy. Następnie muzeum udało się na południe Polski, odwiedzając imprezy plenerowe organizowane przez firmę MAN, jak również jej partnerów biznesowych. Jednym z istotnych punków obchodów stulecia firmy był piknik rodzinny w zakładach MAN Bus w Starachowicach. Zainteresowanie muzeum było tak duże, że muzeum zawitało do Starachowic ponownie kilka tygodni później będąc jedna z głównych atrakcji festynu miejskiego.

Trasa_mobilnego_muzeum_MAN
Muzeum przyjechało również na największą imprezę plenerową skierowaną do właścicieli, kierowców i fanów pojazdów ciężarowych jaką jest zlot Master Truck w Polskiej Nowej Wsi koło Opola.

Z historią MAN mogli zapoznać się również uczestnicy zlotu pojazdów zabytkowych Motoclassic, odbywającego się na dziedzińcu zamku Topacz koło Wrocławia, jak również uczestnicy pikniku w Muzeum Techniki w Szydłowcu.

Wirtualną wystawę MAN zwiedzili także podczas pikniku rodzinnego pracownicy fabryki MAN Trucks w Niepołomicach, oraz pracownicy i zaproszeni goście wszystkich 6 MAN Truck Center zlokalizowanych na terenie Polski.

Poza piknikami, imprezami plenerowymi, czy zlotami mobilne muzeum odwiedziło wiele spotkań w formule „Drzwi otwartych”, organizowanych przez partnerskie stacje serwisowe MAN, stanowiąc niejednokrotnie główną atrakcję spotkania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!