Jeszcze tylko przez tydzień firmy transportowe mają szansę zgłaszać się do udziału w II edycji programu Rewolucje TSL, która odbędzie się pod koniec tego roku. Wybrane firmy otrzymają rzetelną ocenę przedsiębiorstwa oraz porady eksperckie.
Tegoroczna edycja Rewolucji TSL to kontynuacja projektu, zainicjowanego w 2014 r. przez DKV Euro Service. Jego ideą jest edukacja nt. dobrych praktyk w obszarze zarządzania firmą transportową. Pokazujemy, gdzie warto ciąć koszty, a gdzie lepiej outsource’ować usługi, jak podejmować decyzje inwestycyjne. Wszyscy uczestnicy przechodzą specjalistyczny audyt oraz otrzymują fachowe wsparcie w obszarach, takich jak: sprawy prawne, finansowe, paliwo i opłaty drogowe, jazda ekonomiczna, strategia firmy i techniki sprzedaży.
Firmy zainteresowane udziałem w II edycji mogą się zgłaszać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.rewolucjetsl.pl. Znajdują się tam również szczegóły operacyjne i wymogi programu. Poprawnie wypełnione zgłoszenia należy odesłać najpóźniej do 31 października 2015 r. Spotkania z audytorami przeprowadzane będą w okresie 01.11.2015 – 15.02.2016.
Udział w projekcie jest dla uczestników bezpłatny. Jego uczestnicy są natomiast proszeni o wpłatę zadeklarowanej kwoty na konto inicjatywy charytatywnej.
Zdaniem uczestników
Audyt powinien być przeprowadzany okresowo w każdej firmie – to wniosek, jakim podsumowują pierwszą edycję jej uczestnicy – właściciele firm Mega Sierpc i Temperi. Zgodnie twierdzą, że udział w projekcie pozwolił spojrzeć na wiele elementów przedsiębiorstwa na nowo. Szczególnie w obszarze strategii i finansów.
Pięć obszarów, pięć wniosków
Audytorami II edycji Rewolucji TSL są: DKV Euro Service – usługi dla transportu, Eco Driving Academy PL – szkoła jazdy posiadająca akredytację IRU, Iuridica – kancelaria prawna, Sagan Consulting – finansowe rozwiązania dla firm, QUEST Change Managers – usługi konsultingowe. Współorganizatorami są wydawcy publikacji: Transport Manager, pracujwlogistyce.pl oraz e-transport.pl. Patronat naukowy nad przedsięwzięciem objął prof. Zdzisław Kordel, kierownik katedry Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Gdańskim.
Więcej: www.rewolucjetsl.pl
Komentarze