Wizjoner na czele Scania AB

12 listopada 2015, 14:02

Henrik Henriksson został mianowany przez radę nadzorczą nowym prezesem i dyrektorem generalnym Scania AB. Od 1 stycznia 2016 r. przejmie obowiązki dotychczasowego prezesa, Pera Hallberga i jednocześnie zasiądzie w zarządzie Volkswagen Truck & Bus, gdzie będzie odpowiedzialny za segment pojazdów ciężarowych.

– „Henrik Henriksson jest prawdziwym wizjonerem i osobą o wybitnych umiejętnościach i bogatym doświadczeniu. Jest też niezwykle przedsiębiorczy. Ma wszelkie kwalifikacje, aby kierować dalszym rozwojem firmy” – mówi Andreas Renschler przewodniczący rady dyrektorów Scania.

Henrik Henriksson urodził się w 1970 r. Ukończył studia na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Od 2012 r. zasiadał w radzie nadzorczej Scania, obecnie jest wiceprezesem i dyrektorem działu sprzedaży i marketingu. Pracę w firmie Scania rozpoczął w 1997 roku od stanowiska praktykanta. Następnie piastował liczne, kluczowe stanowiska w obszarze marketingu.

Henrik Henriksson– „Moim zadaniem jest kontynuowanie rozwoju firmy Scania zgodnie z celami i strategią powziętą przez zarząd i radę nadzorczą. Zamierzamy poszerzać ofertę produktów i usług, które zwiększają zysk naszych klientów i wzmacniają naszą pozycję jako lidera zrównoważonego transportu. Kluczowym zadaniem dla firmy Scania jest maksymalne wykorzystywanie potencjału rozwojowego własnej marki z myślą o specyficznych potrzebach klientów, możliwe poprzez współpracę w ramach Volkswagen Truck & Bus.” – mówi Henriksson.

W 2016 r. Per Hallberg będzie wycofywał się stopniowo z zajmowanych stanowisk. Był zatrudniony w firmie Scania od 1977 r, a członkiem rady nadzorczej został w 2001 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!