Firma transportowa w telewizyjnych „Firmowych Ewolucjach”

, 24 listopada 2015, 13:12

Bohaterem jednego z odcinków programu „Firmowe Ewolucje” (TVP1) będzie firma transportowa o silnej pozycji na rynku, ale zmagająca się z problemem dywersyfikacji działalności – „Kułton Transport”.

Firmowe ewolucje TVP1Odcinek, w którym poruszona zostanie tematyka transportu zostanie wyemitowany w środę, 25 listopada br., o godz. 22.15 w TVP1. W rolę mentora wcieli się Beata Trochymiak, wydawca portalu pracujwlogistyce.pl, która wraz z ekspertami z zakresu sprzedaży, marketingu, bankowości oraz HR-u wskaże rozwiązania problemów firmie „Kułton Transport”.

Branża transportowa w Polsce zmaga się z kilkoma problemami. Główne to niska marżowość transportu kołowego wynikająca z silnej konkurencji, zamknięcie kierunków na wschód, nieuczciwe praktyki mniejszych firm przewozowych czy zatory płatnicze. Dodatkowo, wśród kierowców występuje bardzo duża rotacja, a wielu firmom brakuje jasnej organizacji pracy i struktury. Jednak zapotrzebowanie na tego typu usługi, zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest bardzo duże. Stąd tylko firmy o ugruntowanej pozycji i dobrze zaadresowanej ofercie, sprawnie działają na rynku.

Firma transportowa „Kułton Transport” istnieje na rynku już od  kilkunastu lat i ma silną pozycję. Dodatkowo, właściciel zna bardzo dobrze biznes, w którym działa i potrafi w doskonały sposób budować relacje z klientami. Jednak to nie uchroniło firmy przed pewnymi utrudnieniami w rozwoju. Eksperci „Firmowych Ewolucji” spotkali się z problemem dywersyfikacji działalności, co jest kluczowe z punktu widzenia podniesienia rentowności oraz trudnościami w zakresie zarządzania i organizacji pracy. Szczegółowa analiza sytuacji firmy, uwzględniająca zarówno kontekst rynkowy, jak i indywidualną perspektywę przedsiębiorstwa, zostanie przedstawiona już w środę 25 listopada. Jej uniwersalny charakter pozwoli przystosować zaproponowane rozwiązania do każdej firmy z branży transportowej. Beata Trochymiak, wydawca portalu pracujwlogistyce.pl wraz z gronem ekspertów, wskaże jak radzić sobie z najbardziej popularnymi problemami, tak by przy pomocy kilku zmian, wyprowadzić własny biznes na prostą.

Najbliższy odcinek „Firmowych Ewolucji” zostanie wyemitowany na antenie TVP1 w środę, 25 listopada, o godz. 22.15. Natomiast później wszyscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z porad ekspertów, zadając im pytania na stronie: https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!