IVECO w Centrum Wystawienniczym RAI w Amsterdamie

30 listopada 2015, 10:11

W zeszłym miesiącu na targach w amsterdamskim RAI, IVECO zaprezentowało pełną ofertę produktów marki. Warte zwrócenia uwagi były szczególnie dwa pojazdy: Nowy Eurocargo oraz Stralis w specjalnej edycji uświetniającej 40-lecie marki IVECO.

    Stralis40_3

Prezentowany był także Daily z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Hi-Matic oraz Trakker Dakar. Ekspozycję uzupełniły dwa pojazdy w specjalnych barwach przypominających o niedawnej współpracy IVECO z zespołem All Blacks w czasie turnieju rugby w Wielkiej Brytanii w 2015 roku.

IVECO urządziło aż dwa stoiska na targach „BedrijfsautoRAI 2015”, które są jedną z największych w Europie wystaw organizowanych z myślą o specjalistach z sektora transportu komercyjnego i logistyki.

Na dwóch stoiskach goście mogli zapoznać się z całą ofertą IVECO: pojazdem Daily prezentowanym w wersji z automatyczną 8-biegową skrzynią biegów Hi-Matic, średnim pojazdem ciężarowym Eurocargo wprowadzonym niedawno na międzynarodowy rynek oraz przedstawicielami kategorii ciężkiej, czyli modelami Stralis i Trakker. Motyw przewodni ekspozycji i obecność IVECO na targach wiążą się z wartościami marki: technologią, obniżonym całkowym kosztem posiadania i użytkowania (TCO), zrównoważonym rozwojem i partnerstwem w biznesie. Motyw ten jest zawarty w nowym sloganie reklamowym marki, dumnie prezentowanym w centralnej części stoiska: IVECO. Your partner for Sustainable transport (IVECO. Twój partner w zrównoważonym transporcie).

Główne stoisko podzielone było na trzy strefy poświęcone trzem segmentom oferty: pojazdom lekkim, średnim i ciężkim (drogowym i terenowym). Strefę środkową poświęcono Nowemu Eurocargo, średniemu pojazdowi ciężarowemu, który został oficjalnie zaprezentowany we wrześniu w zakładach w Brescii (Włochy), gdzie jest produkowany. Miejscem międzynarodowego debiutu tego modelu były natomiast targi w Amsterdamie. Na stoisku IVECO w amsterdamskim RAI wystawiono trzy egzemplarze Eurocargo w premierowym kolorze „Blue Sky”. Na przykładzie wersji ML100E19P, ML140E25P i ML190E32P można było uzyskać pełne rozeznanie co do klas wagowych, silników i wariantów kabin Nowego Eurocargo. Odnowiony pod względem stylistycznym i funkcjonalnym, nawiązujący do stylistyki Daily, IVECO Eurocargo jest liderem technologii i europejskiego rynku, oferującym szereg innowacji pod względem palety silników, bezpieczeństwa, komfortu, obniżenia kosztów i ekologii. Eurocargo świetnie sprawdza się w mieście jako pojazd przyjazny dla mieszkańców i środowiska.

Iveco_Rai_Amsterdam_2015_14

Nowy Eurocargo uzupełnia i rozwija ofertę IVECO, podążając drogą wytyczoną przez Stralisa – Samochód Ciężarowy Roku 2013 i Daily – Samochód Dostawczy Roku 2015. Nowy Eurocargo jest jedynym samochodem z silnikiem Euro VI w tej kategorii, w którym zastosowano jednoczęściowy układ oczyszczania spalin HI-SCR z pasywnym filtrem cząstek stałych (DPF). HI-SCR to jedyny system kontroli emisji, który nie zmienia procesu spalania, ponieważ działa, pobierając świeże powietrze, a nie w oparciu o recyrkulację spalin.

W strefie stoiska poświęconej lekkim pojazdom prezentowanych było pięć różnych wersji Daily, zdobywcy tytułu Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015. Goście wystawy w Amsterdamie mogą zobaczyć kompaktowego vana 35S13 H1, dostępnego w wersjach o kubaturze od 7,3 do 9 m3, 50C21 H3 z nową kubaturą przestrzeni ładunkowej 19,6 m3 oraz wersję 35S17 H2, czyli częściowo oszklony furgon. Wszystkie wersje Daily są zbudowane na ramie z profili o przekroju C, która zdobyła uznanie na międzynarodowych rynkach za uniwersalność i solidność takiej konstrukcji. Ważną nowością IVECO w 2015 roku jest nowy Daily Hi-Matic z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Przekładnia ta, stosowana przez czołowe światowe marki samochodowe, ustanawia wyjątkowo wysokie standardy pod względem elastyczności, efektywności, zużycia paliwa oraz maksymalnego komfortu jazdy. Nowa przekładnia z wielofunkcyjną ergonomiczną dźwignią została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną przyjemność z jazdy. Ponadto umożliwia kierowcy całkowite skoncentrowanie się na obserwowaniu ruchu i sytuacji na drodze. Zmienia biegi wyjątkowo szybko i precyzyjnie – redukcja przełożenia w celu uzyskania lepszego przyspieszenia trwa niecałe 200 milisekund.

W strefie zajmowanej przez pojazdy ciężkie przypomniano o obchodzonej w 2015 roku 40. rocznicy marki IVECO. Specjalna edycja Stralisa w wersji AS440S56 TXP była prezentowana w barwach nawiązujących do tej rocznicy, z pełną gamą opcji i pakietem jubileuszowych akcesoriów. Limitowana edycja Stralisa jest także oferowana na rynku polskim w trzech różnych pakietach: srebrnym, złotym i platynowym. Wersja podstawowa wyposażona jest w specjalny zestaw tuningowy, pokrowce fotelów oraz pokrywy piast z logo IVECO. Pakiet złoty obejmuję dodatkowo, zestaw kamery cofania, dwutonowy klakson na sprężone powietrze oraz tzw. Safety box. Dla najbardziej wymagających stworzona została wersja platynowa, która oprócz wszystkich wcześniej wymienionych akcesoriów dodatkowo wyposażona została w górne chromowane orurowanie z reflektorami LED, ekspres ciśnieniowy Lavazza oraz system multimedialny Hi-Vision.

Wśród innych nowości na uwagę zasługiwał Stralis Hi-Road AT440S33 T/P napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Samochód ten stanowi odpowiedź IVECO na coraz bardziej rygorystyczne ograniczenia emisji zanieczyszczeń i hałasu w miastach. Jest to ciągnik siodłowy z silnikiem Euro VI o mocy 330 KM, standardowo przystosowanym do zasilania skroplonym (LNG) lub sprężonym (CNG) gazem ziemnym. Pojazd o takiej konfiguracji szczególnie dobrze sprawdza się podczas nocnych dostaw ze względu na wyjątkowo niski poziom emitowanego hałasu.

Iveco_Rai_Amsterdam_2015_13

W strefie pojazdów ciężkich wyodrębniono część poświęconą pojazdom terenowym. Prezentowany tam Trakker Dakar, przeznaczony do eksploatacji w górnictwie i na placach budowy, doskonale radzi sobie w trudnym i nierównym terenie. Ta niezawodna ciężarówka, którą prowadził Team Petronas IVECO i De Rooy w rajdzie Dakar, stała się symbolem mocy.

Ekspozycję uzupełniały dwa pojazdy – Daily i Stralis – w specjalnych „maoryskich” barwach nawiązujących do niedawnej współpracy IVECO z zespołem All Blacks w czasie turnieju rugby w Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Specjalna czerń – oficjalny kolor klubu – jest inspirowana kolorem tatuaży noszonych przez zawodników nowozelandzkiej drużyny. W pojazdach zamontowano także stylizowaną maskownicę z umieszczonym centralnie wspólnym logo oraz symbolem klubu All Blacks – srebrną gałązką paproci.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!