Kuehne + Nagel AG – Wynik finansowy za I półrocze 2007

24 lipca 2007, 0:00

Kuehne + Nagle Group osiągnął silny wzrost i dobry rezultat w pierwszej połowie 2007 roku. W porównaniu z okresem poprzedniego roku, obrót finansowy wzrósł o 14,7 procent i wynosi 9,968.3 miliona CHF, EBITA poprawił się o 12,6 procent do 467.9 miliona CHF, a dochody netto wzrosły o 27.5 procent i osiągnęły poziom 265.4 miliona CHF.

Kolejowa & Drogowa Logistyka

Działania logistyki lądowej osiągają szybkie postępy. Przez własną sieć połączeń drobnicowych we wszystkich krajowych oddziałach KN na terenie całej Europy firma była zdolna znacznie powiększyć wolumen. Ta jednostka biznesu w dodatku odniosła korzyść z cross-selling oraz integracji transportu drogowego i kolejowego w duże projekty. Obrót wzrósł o 17,5 procent. Inwestycje w przyszłą ekspansję sieci połączeń drogowych oraz w ujednolicenie systemu IT doprowadziło do redukcji o 25,9 procent wyniku operacyjnego. Marża EBITDA wyniosła 1.6 procenta.

Contract Logistics
Inwestycje jakie poczyniono w przeszłości dotyczące działalności logistyki kontraktowej przynoszą efekty. Wynik 21,6 procent wzrostu obrotów za okres pierwszej połowy roku 2007 potwierdza wzrost popytu na globalnych operatorów logistycznych, których działalność zapewnia poziom świadczonych usług oraz standaryzacje IT.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!