Otwarcie autoryzowanego serwisu ZF

, 30 listopada 2015, 11:43

Autoryzowany serwis ZF, który zostanie otwarty na początku grudnia w Czosnowie, jako jedyny w Polsce będzie wyposażony w najnowocześniejszą hamownię skrzyń biegów ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite.

Autoryzowany serwis ZF

Drugi autoryzowany serwis ZF w Polsce

W połowie 2014 roku spółka Q-Service Truck Sp. z o.o. należąca do grupy Inter Cars SA została autoryzowanym przedstawicielem koncernu ZF Friedrichshafen AG w zakresie sprzedaży i serwisu manualnych i zautomatyzowanych skrzyń biegów tego producenta. Umowa obejmuje przekładnie manualne z rodzin: ECOSPLIT, ECOMID i ECOLITE oraz zautomatyzowane: AS Tronic Lite, AS Tronic Mid i duże AS Tronic. Dzięki zaawansowanej współpracy zyskano dostęp do najnowocześniejszej technologii w dziedzinie skrzyń biegów. Dalszą konsekwencją umowy stało się uruchomienie Autoryzowanego Serwisu ZF.

– „Umowa, którą podpisano z firmą ZF dała nam możliwość pomocy klientom z różnych gałęzi motoryzacji, w których produkty ZF są zamontowane. Zakup hamowni skrzyń biegów, jedynej w Polsce i jednej z nielicznych w Europie pozwoli nam na dalsze rozszerzanie autoryzacji na takie produkty jak skrzynie automatyczne czy pojazdy osobowe.” – mówi Adam Fąk, Manager Serwisu ZF Services Partner.

Autoryzowany Serwis ZF w Czosnowie

Atutami nowego serwisu są: profesjonalne wyposażenie oraz mechanicy z bardzo dużym doświadczeniem. Ambicją jest skategoryzowanie napraw według ich trudności. Partnerzy biznesowi mają możliwość zasięgnięcia informacji podczas mniej skomplikowanych napraw i mogą samemu zmierzyć się z naprawą. Jeżeli okaże się ona zbyt złożona, wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu i unikalnej wiedzy – zaplecze warsztatowe i szybki kontakt z inżynierami z Niemiec pozwolą serwisowi w jak najkrótszym czasie dokonać diagnozy i naprawy przekładni. Jako bezpośredni dystrybutor koncernu ZF Friedrichshafen AG, serwis posiada szybki dostęp do części oryginalnych, co znacząco skraca termin realizacji zlecenia.

Autoryzowany Serwis ZF w Czosnowie

Zlecenia serwisowe przyjmowane są zgodnie z wymogami ZF. Wykonywana jest pełna dokumentacja zdjęciowa komponentu przed demontażem, sprawdzane wszelkie znaki i cechy oraz to, czy tabliczka znamionowa jest uszkodzona mechanicznie. Tylko w ostateczności przekładnia jest rozbierana. Często okazuje się bowiem, że usterka nie jest spowodowana przez skrzynię biegów. Dlatego też, wykonywana jest pełna diagnostyka pojazdu. Nie jest to problem, ponieważ serwis wyposażony jest we własny komputer diagnostyczny ZF. Kompletna diagnostyka skrzyni biegów połączona jest z jazdą testową.

Autoryzowany Serwis ZF

W serwisie znajdują się stanowiska do naprawy skrzyń biegów, specjalistyczne narzędzia ZF, dzięki którym naprawa przebiega sprawniej, suwnica oraz myjnia chemiczno-parowa pozwalająca na umycie komponentów skrzyni przed naprawą. Sercem serwisu jest wspomniana najnowocześniejsza hamownia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!