W Volvo wiedzą jak zareklamować swój samochód. Nowy film z serii “Live test” pt. „Look who’s driving przedstawia czteroletnią Sophie, która zdalnie steruje samochód ciężarowy o masie 18 ton.
Sophie drogą radiową steruje ważącym 18 ton Volvo FMX po placu budowy. W ostatnim roku model ten zyskał kilka nowych funkcji i test ma na celu pokazanie, ile pojazd może wytrzymać i jak łatwo radzi sobie w najbardziej wymagających warunkach.
W filmie, Sophie steruje samochodem ciężarowym po placu budowy, a to oznacza, że tor jazdy jest nie do przewidzenia. W końcu dochodzi do sytuacji, w której, na sypkim podłożu, próba pokonania stromego wzniesienia kończy się przekoziołkowaniem pojazdu.
Test demonstruje zdolność samochodu ciężarowego do radzenia sobie z najtrudniejszymi przeszkodami.
Efekty są naprawdę niesamowite. Volvo po raz kolejny wie, jak zainteresować internautów i w sposób ciekawy przedstawić swój produkt.
W filmie przetestowane zostały następujące elementy i funkcje pojazdu:
- Automatyczny System Kontroli Trakcji – automatycznie sterowany napęd na wszystkie koła, aktywowany w razie potrzeby. Rezultatem są lepsze własności trakcyjne, mniejsze zużycie eksploatacyjne i niższe zużycie paliwa.
- Wytrzymałe narożniki przedniego zderzaka – sekcje zderzaka są wykonane z wysokogatunkowej stali o grubości 3 mm i stanowią naturalne przedłużenie ramy podwozia.
- Osłona dolna – chroni spód pojazdu przed uszkodzeniem, np. podczas jazdy po podłożach żwirowych lub kamienistych. Ma postać stalowej płyty o grubości 3 mm, wytrzymującej statyczny nacisk o wartości co najmniej 5 t.
- Prześwit w Volvo FMX wynosi 30 cm, co oznacza, że podczas jazdy po nierównym podłożu kluczowe podzespoły, takie jak np. zawieszenie i tarcze hamulcowe, nie są narażone na uszkodzenie.
- Kabina – jedyny w swoim rodzaju szkielet kabiny skutecznie chroni kierowcę przed obrażeniami, nawet w razie przewrócenia się pojazdu na bok.
- Wodoszczelność – Volvo FMX jest przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach, także w wodzie. Wszystkie wrażliwe elementy są hermetycznie zamknięte i umieszczone w miejscach, w których pozostają chronione przed dostępem pyłu i wody.
Komentarze