Świąteczna niespodzianka dla mieszkańców Göteborga od ElectriCity i Volvo

11 grudnia 2015, 14:21

Twórcy projektu ElectriCity, którego jednym z głównych uczestników jest Volvo, podejmują kolejną inicjatywę po tym, jak przygotowane dla pasażerów trasy 55 koncerty akustyczne z udziałem szwedzkich artystów odniosły duży sukces w internecie. Tym razem na mieszkańców Göteborga czeka mobilny pokaz świąteczny. Świetlne show z tradycyjną świąteczną muzyką dostarczy elektryczny autobus, którego trasa wiedzie przez centrum Göteborga.

Dawaj

Koncerty-niespodzianki wykonywane na pokładach autobusów na trasie 55 we wrześniu przez artystów Seinabo Sey i Zarę Larsson przykuły uwagę internautów nie tylko w Szwecji, ale również za granicą, osiągając 2,6 miliona wyświetleń na Facebooku i YouTube.

– Poprzednia kampania 'Silent Bus Sessions’ zwróciła uwagę na jedną z największych zalet elektrycznych autobusów – ich cichą pracę. Z pomocą świątecznego show chcemy podkreślić w wesoły sposób fakt, że autobusy elektryczne mogą pomóc w zastąpieniu miejskiego szumu przyjemnymi dla ucha dźwiękami – mówi Helena Lind, PR manager w Volvo Buses.

Życzenia świąteczne dla mieszkańców Göteborga będzie można zobaczyć i usłyszeć na trasie 55, która biegnie wzdłuż Avenyn i Östra Hamngatan w centrum miasta. Trasa zazwyczaj jest czynna tylko w dni powszednie, jednak weekend 4-6 grudnia był wyjątkiem, ponieważ świąteczny autobus kursował w sobotę i niedzielę między godziną 10 a 18.

– Nasz świąteczny autobus jest niczym świąteczna kartka z życzeniami, które chcemy złożyć mieszkańcom Göteborga, a także jest to sposób na podkreślenie skutecznego przedsięwzięcia, w którym innowacyjność i zrównoważony rozwój współgrają, aby stworzyć atrakcyjne środki transportu miejskiego – mówi Lars Backström, dyrektor zarządzający Västtrafik.

O ElectriCity
ElectriCity to wspólny projekt sektora akademickiego, przemysłowego oraz publicznego, który ma na celu rozwój, zaprezentowanie oraz ocenę nowych rozwiązań dla zrównoważonego transportu przyszłości. Testowanie oraz ocena elektrycznych autobusów w transporcie stanowią główne zadanie ElectriCity. Cichy, bezemisyjny transport miejski może przewozić pasażerów tam, gdzie ruch uliczny jest już zabroniony. Otwiera to nowe możliwości zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!