To już trzeci Show Car od Inter Cars

11 stycznia 2016, 15:36

Rozpoczęła się budowa trzeciego pojazdu Show Car. Ciężarówka najprawdopodobniej wyruszy w trasę już w pierwszym kwartale 2016 roku.

Pojazdy Show Car, które są własnością spółki Inter Cars SA, od kilku lat odwiedzają filie na terenie kraju i za granicą. Prowadzony jest w nich program bezpłatnych szkoleń technicznych we współpracy z kluczowymi dostawcami części zamiennych i wybranymi działami i projektami spółki Inter Cars. Widowiskowe ciężarówki, które niemal w mgnieniu oka zamieniają się w salę wykładową, są również idealnym narzędziem promocyjnym i uczestniczą we wszystkich ważniejszych wydarzeniach.

Model_Show_Car_3

Inter Cars ciągle się rozwija. W 2016 roku ma powstać ponad 100 nowych filii na terenie całej Europy, w wyniku czego okazało się, że dwie ciężarówki mogą nie pokryć rosnącego zapotrzebowania na ich usługi. Już na początku tego roku, borykano się bowiem z problemem zbudowania harmonogramu wyjazdów obecnych ciężarówek, głównie za sprawą wzrostu popytu na obecność samochodów pokazowych na rynkach zagranicznych. Aby udrożnić i wzmocnić potencjał klientów wewnętrznych, zarząd spółki podjął decyzję o zbudowaniu trzeciej, takiej samej ciężarówki.

– Jesteśmy pewni, że utworzymy dynamiczne harmonogramy wyjazdów na 2016 rok dla trzech pojazdów Show Car. Damy tym samym więcej możliwości oddziałom w Polsce i spółkom zagranicznym – mówi Rafał Jaskułka, kierownik działu eventów ICMS sp. z o.o.

Budowa Show Caru rozpoczęła się na przełomie września i października br. Spółka Feber wyprodukowała dedykowane dla niego podwozie. Następnie firma Etis rozpoczęła budowę tzw. kontenera, który dzięki najnowocześniejszej technologii błyskawicznie zamienia się w salę szkoleniową. Etis jest twórcą dwóch poprzednich naczep tego typu dla Inter Cars, ma więc doświadczenie i doskonale zna specyfikę wykorzystywania pojazdu.

Pod koniec października dotarło serce naczepy szkoleniowej, agregat. Wkrótce potem rozpoczęły się pierwsze odbiory techniczne. Planuje się, że pojazd będzie gotowy do drogi w pierwszym kwartale 2016 roku.

Trzeci kontener będzie technicznie zbliżony do swoich poprzedników. Podobnie jak starsi bracia, będzie posiadał hydraulicznie otwierane boki, a w wewnątrz salę szkoleniową, przystosowaną do prowadzenia wykładów i szkoleń technicznych. Sala połączona jest z częścią wystawową, w której znajdzie się ekspozycja narzędzi ręcznych dostępnych w sieci Inter Cars SA. Ten Show Car będzie jednak bardziej nowoczesny. Wewnątrz sali zostaną zainstalowane na stałe urządzenia multimedialne. Mają one pomóc w prezentowaniu oferty Inter Cars z wykorzystaniem nowego IC Katalogu Online oraz innych programów czy aplikacji kierowanych do klientów.

Kontener zbudowany jest w całości z ultralekkich materiałów, niezbędnych do tego, aby bezawaryjnie mogły się rozsuwać dwie burty boczne wraz ze schodami. Rozkładanie naczepy odbywać się będzie tak jak dotychczas, bez zewnętrznej pomocy osób trzecich. Budowa naczepy nie jest produkcją masową. Zarówno jej konstrukcja, jak i poszycie wykonywane są ręcznie.

Show Carem prowadzić będzie amerykańska ciężarówka, Freightliner Coronado XL z 2006 r. – model znany ze srebrnego pojazdu Show Car.

Nowy Show Car będzie w kolorze czerwonym, wizualizacja zewnętrzna ma nawiązywać do designu Motointegrator.pl.

wizualizacja_pomieszczenia_1

wizualizacja_pomieszczenia_2

wizualizacja_pomieszczenia_3

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!