Sprawdź, które stacje oszukują na paliwie

25 stycznia 2016, 13:57

UOKiK regularnie sprawdza jakość paliw na stacjach na terenie całej Polski. Z raportu opublikowanego w połowie tego miesiąca nasuwa się jeden przykry wniosek.

Na 1.446 kontroli nieprawidłowości wykryto na 71 stacjach. Poniżej przedstawiamy wykres na, którym można zobaczyć stosunek występujących nieprawidłowości. Niestety czarno na białym widać, że paliwa najczęściej “podrasowywane” były na prywatnych stacjach. Ze wszystkich wykrytych nieprawidłowości 90% było na stacjach, które nie należały do żadnej z dużych sieci. Szczegółowy raport, wraz z wykazem stacji oszukujących klientów, można znaleźć na stronie UOKiK-u pod tym adresem https://uokik.gov.pl/download.php?plik=16320

comment_DfdE05idlxtWXO3mFOcbfGvNbqevGzMw,w400

Warto zwrócić uwagę, że odsetek nadużyć przy skali zbadanych stacji nie jest wysoki. Jedynie co 20 stacja miała “ulepszone” paliwo. Jednak w głowach wielu osób pozostanie statystyka, że to właśnie prywatne stacje najczęściej oszukują na paliwie, co będzie negatywnie rzutować na wizerunku niezależnych stacji benzynowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

dci megan, 29 listopada 2017, 0:59 0 0

Takie stacje powinni odrazu zamykac. Narazaja nas na koszty rzedu kilku lub kilkunastu tysiecy zl. Nawet po jednym Tankowaniu

Odpowiedz