Marzenie każdego kierowcy zawodowego?

1 lutego 2016, 12:05

Kamper to wyjątkowy pojazd, który ciężko zaklasyfikować. Nie jest to ani samochód ciężarowy, na co wskazywałaby masa całkowita, ani również osobówka. To po prostu mobilny dom, którym można podróżować po całym świecie. Taki plan brzmi jak marzenie każdego zawodowego kierowcy, któremu nie przeszkadza, że co jakiś czas trzeba wsiąść za kółko i przejechać kilka tysięcy w poszukiwaniu nowego idealnego miejsca do zatrzymania.

Mercedes VARIO Alkoven 1200 jest pojazdem zjawiskowym. Piękny z zewnątrz i luksusowy w środku. Pojazd liczy łącznie dwanaście metrów długości i napędzany jest przez sześciocylindrowy silnik o pojemności 10,7 co daje łącznie 428 konie mechaniczne dostępne dla kierowcy. Podstawę nośną zapewnia pneumatyczne zawieszenie Mercedes-Benz Antos 2543 L, a o właściwe parametry jezdne zadbano poprzez wleczoną oś skrętną. Jednak największe wrażenie robi wizyta w środku. Kanapy obszywane skórą, telewizor, lodówka, żaluzje w oknach i dwa dwumetrowe łóżka. Najbardziej dziwić może jednak, garaż dla kompaktowego auta umieszczony w tyle pojazdu.

Niestety za nowoczesne technologie i luksusy trzeba zapłacić. Za VARIO prosto z niemieckiego salonu trzeba zapłacić 574.670 euro czyli 616 średnich polskich pensji, co z kolei oznacza, nieprzerwaną pracę przez 51 lat. Warto jednak mieć cele i marzenia w życiu, zawsze można pocieszyć się, że za kilka lat taki używany pojazd będzie znacznie tańszy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!