Dachser z ofertą dla branży DIY

3 marca 2016, 15:11

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie i jedyny oferujący profilowane branżowo usługi dla dostawców do marketów typu dom i ogród, zaprezentuje swoje kompleksowe propozycje dla sektora Do-It-Yourself na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych – Eisenwaren 2016.

Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń merytorycznych. Wezmą w nich również udział eksperci Dachser z całej Europy, którzy omówią temat usprawnień łańcucha dostaw dzięki zastosowaniu kodów kreskowych w standardzie NVE/SSCC. Targi Eisenwaren odbędą się w Kolonii w dniach 6-8 marca br.

– Międzynarodowe Targi Wyrobów Metalowych w Kolonii to jedna z najważniejszych imprez sektora DIY, która gromadzi tysiące osób z całego świata związanych z tą branżą. Tym samym jest to dla nas doskonała okazja do śledzenia nowych trendów i nawiązywania kontaktów, a także prezentacji rozwiązań oferowanych w ramach Dachser DIY Logistics. Mamy ogromne doświadczenie we współpracy z sieciami typu dom i ogród, bowiem codziennie dostarczamy towary do 18 000 marketów DIY w samej tylko Europie. Usługi oferowane przez nas pozwalają zarówno większym, jak i mniejszym firmom sprawnie działać na rynkach zagranicznych, bez konieczności posiadania struktur handlowych w innych krajach – wyjaśnia Juliusz Pakuński, project manager Dachser DIY-Logistics.

– Jako operator logistyczny bierzemy na siebie odpowiedzialność nie tylko za terminowe dostawy do sieci w całej Europie, możemy także wyręczyć klienta w obsłudze towarów na terenie sklepów, ekspozycji produktów na półkach, organizacji zwrotów czy reklamacji – dodaje Juliusz Pakuński.

W poszczególnych krajach europejskich Dachser współpracuje z profesjonalnymi zespołami merchandiserów, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę towarów w każdym markecie: od wyłożenia produktów na półki przez kontrolę jakości i ilości, realizację akcji promocyjnych, wsparcie sprzedaży, po organizację zwrotów. W rezultacie Dachser przyśpiesza przepływ towarów i skraca czas pojawienia się produktów na półce marketów z 4,5 dni do 1 dnia, co poprawia ich dostępność dla ostatecznego klienta i wpływa na wzrost sprzedaży.

– W tym roku zwiedzającym Eisenwaren chcemy przybliżyć korzyści wynikające ze stosowania przez Dachser kodów kreskowych w standardzie NVE/SSCC. Dzięki nim wszystkie transportowane przez nas opakowania mogą być identyfikowane w dowolnym miejscu na świecie, a ich skanowanie w poszczególnych platformach przeładunkowych Dachser dostarcza w czasie rzeczywistym aktualnych informacji o statusie przesyłki. Jest to możliwe dzięki wykonywaniu operacji transportowych na jednolitym systemie IT Dachser w całej Europie. Jednak zalet stosowania kodów NVE/SSCC jest znacznie więcej – zaznacza Juliusz Pakuński.

Podczas targów ekspert Dachser od spraw IT poprowadzi spotkanie zatytułowane „Jak można usprawnić łańcuch dostaw dzięki zastosowaniu SSCC i dostępnych danych?”. W trakcie prezentacji poruszone zostaną kwestie wdrożenia SSCC dla wszystkich istotnych interfejsów. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie formy transmisji danych przynoszą wartość dodaną oraz jak wiele informacji może być dostępnych w e-logistyce. Prezentacja Dachser zaplanowana jest na 6 marca w godz. 13:30-14:00, 7 marca w godz. 12:30-13:00 oraz 8 marca od godz. 11:00 do 11:30. Przez trzy dni targów eksperci Dachser będą dostępni dla zwiedzających na stoisku nr D105 w hali 5.1, razem ze swoim partnerem – BHB – niemieckim stowarzyszeniem przedsiębiorstw związanych z branżą DIY.

Podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Metalowych w Kolonii firmy zaprezentują swoje oferty w kilku kategoriach – narzędzia, zaczepy, mocowania, dostawy dla przemysłu czy usprawnienia domowe. W tym roku organizatorzy stworzyli też nową strefę prezentacji wystawców z sektora Do-It-Yourself, w formie bulwaru DIY. Dodatkowo targom towarzyszyć będą konferencje, wykłady ekspertów, specjalne pokazy, nie zabraknie również nagród. Ostatnia edycja imprezy zgromadziła blisko 2800 wystawców z 53 krajów. W halach targowych o powierzchni ponad 144 000 mkw. swoje propozycje mieli okazję zaprezentować blisko 43 900 zwiedzającym ze 136 krajów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!