Hengst – nowość w ofercie Inter Cars

24 marca 2016, 11:25

Inter Cars rozpoczął współpracę z firmą Hengst, cenionym przez producentów samochodów, dostawcą systemów filtrujących i komponentów silnikowych.

Untitled-1

Hengst jest dostawcą produktów najwyższej jakości: od pojedynczych filtrów po systemy multifiltracyjne (do silników samochodów osobowych i ciężarowych). W swojej ofercie ma części do pojazdów wielu renomowanych producentów z całego świata. Wśród nich jest Daimler AG. W 1961 roku Hengst został pierwszym dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników Mercedes Benz. Od tego czasu, przez ponad 50 lat, współpraca między obiema firmami zacieśniała się i poszerzała. W efekcie, rozwiązania proponowane przez Hengst można spotkać w niemal każdym pojeździe Daimler AG. Przykładem ich zastosowania w samochodach ciężarowych i autobusach jest nowoczesny moduł filtrujący wykorzystany w najnowszych silnikach HDEP (Heavy Duty Engine Platform). Z kolei w samochodach osobowych Hengst to systemy filtracji, m.in. w ręcznie składanych silnikach AMG.

Wysoki poziom wiedzy specjalistycznej, ciągły rozwój, elastyczność oraz kompetencje, jakimi charakteryzuje się Hengst, pomogły w zbudowaniu bardzo bliskiej współpracy między obiema firmami. Dostawca odebrał nawet statuetkę Daimler Supplier Award.

zic– „Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Cieszymy się, że jesteśmy strategicznym partnerem Daimler AG i mamy nadzieje, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała.” – mówił przy tej okazji Jens Röttgering, prezes firmy Hengst Automotive.

Hengst jest pionierem w projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań modułowych w nowych silnikach spalinowych. Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania z firmą Daimler AG jest praca nad przygotowaniem jednostek spełniających coraz wyższe wymagania dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2. Właściwe chłodzenie silnika oraz odpowiednia filtracja płynów ma duże znaczenie. W odpowiedzi na te oczekiwania, Hengst musi wykazać się innowacyjnością i wydajnością, jednocześnie oferując produkty przyjazne dla środowiska naturalnego.

W ostatnich latach firma była wielokrotnie nagradzana przez producentów samochodów nie tylko za jakość oferowanych produktów, ale również za innowacyjność, wsparcie w ramach nowych projektów oraz wzorcowe monitorowanie produkcji. Zakres asortymentu, dostęp do wiedzy i szkolenia techniczne plasują ją na pozycji cenionego partnera na konkurencyjnym rynku części zamiennych.

Przykładowe indeksy dostępne w sieci Inter Cars:

  • E429KP D243-3 Filtr paliwa MERCEDES ACTROS MP4, ANTOS, AROCS OM471
  • E422H D86 Filtr oleju MAN TGA, TGS, TGX, LION’S D2066/D2676
  • E944LI Filtr kabiny DAF XF106, XF105, XF95
Artykuł sponsorowany Inter Cars

Foto: Tomasz Wilczkiewicz / Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!