Mobil Delvac Strong Traker na Motor Show w Poznaniu

5 kwietnia 2016, 14:12

Najsilniejszym kierowcą zawodowym i zwycięzcą turnieju Mobil Delvac Strong Traker został Alex Kurdecha. Aktualny Mistrz Polski armwrestlingu w kategorii Senior Right 110+ był niekwestionowanym liderem podczas walk bezpośrednich na Motor Show Truck w Poznaniu. Finał Mobil Delvac Strong Traker ściągnął pod targową iglicę najlepszych zawodników w kraju, potwierdzając prestiż zawodów. To niemal mini Mistrzostwa Polski – można było usłyszeć wśród publiczności.

Sobota na Motor Show Truck była zarezerwowana dla sportu najbardziej związanego ze światem wielkich ciężarówek. W nowej edycji turnieju siłowania się na rękę Mobil Delvac Strong Traker wystartowali kierowcy zawodowi oraz pełnoletni fani motoryzacji. Osoby z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek lub autobusów walczyły dodatkowo o tytuł Strong Trakera.
Mobil_Delvac_Strong_Traker_-_Motor_Show_Truck_2016_fot.2
Podczas eliminacji zawodnicy podchodzili do dwóch prób siłowych: Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem i Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Najlepsze wyniki trakerów w obu konkurencjach to odpowiednio 59 (Alex Kurdecha) i 68 (Paweł Bąk) powtórzeń w ciągu 90 sekund. Waga i czas trwania prób siłowych nawiązywały do 90. jubileuszu Mobil Delvac, olejów silnikowych do samochodów ciężarowych.

Lista finalistów pozytywnie zaskoczyła skład sędziowski i widzów. „Dziewięciu spośród dwunastu finalistów jest laureatami tegorocznych XVI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu lub Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce. W zeszłym roku finał Mobil Delvac Strong Traker w Poznaniu był petardą, ale tym razem emocje były jeszcze większe” – mówi Tomasz Proc, sędzia zawodów na targach Motor Show Truck.
Mobil_Delvac_Strong_Traker_-_Motor_Show_Truck_2016_fot.8
Niektóre z walk finałowych przy stole trwały nawet 90 sekund, co w przypadku siłowania się na rękę oznacza trudną i bardzo wyczerpującą próbę dla zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+, który otrzymał również puchar dla najsilniejszego trakera. Od wrześniowego turnieju Mobil Delvac Strong Traker w Warszawie przewaga siłowa Alexa Kurdechy nad innymi zawodnikami zwiększyła się. Jest niekwestionowanym liderem i minie co najmniej kilka miesięcy zanim inny zawodnik zagrozi jego dominującej pozycji. Kto może to zrobić? Na przykład Sławomir Głowacki (2. miejsce w Poznaniu), który podczas Mistrzostw Świata w Armwrestlingu – Malezja 2015 zdobył srebrny medal na prawą rękę w kategorii Masters +100 kg. Groźnym rywalem jest także Marcin Dudek (3. miejsce), najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker, Mistrz Polski tej dyscypliny. Kibice armwreslingu liczą również na powrót doskonałych technicznie i posiadających tytuły mistrzowskie Pawła i Grzegorza Lasotów.
Mobil_Delvac_Strong_Traker_-_Motor_Show_Truck_2016_fot.1
Mobil Delvac Strong Traker na Motor Show Truck 2016 – WYNIKI
1. Alex Kurdecha (Open, Traker)
2. Sławomir Głowacki (Open)
3. Marcin Dudek (Open, Traker)
4. Waldemar Neryng (Open)
5. Paweł Bąk (Traker
6. Daniel Słomka (Traker)
7. Sławomir Błaszyk (Traker)
8. Marek Neryng (Open)
9. Wiesław Rzanny (Open)
10. Oliwier Kujawa (Open)
11. Dawid Augustyniak (Open)
12. Krzysztof Kłys (Open)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!