Autobusy miejskie Scania Citywide już w Jastrzębiu-Zdroju

, 11 kwietnia 2016, 9:08

Pod koniec marca br. dwadzieścia pięć nowoczesnych niskopodłogowych autobusów miejskich Scania Citywide Euro 6 zostało oddanych do użytku firmie Warbus Sp. z o.o. Pojazdy będą wykorzystywane w ramach kontraktu z MZK na obsługę miasta Jastrzębie-Zdrój.
Autobusy_miejskie_Scania_Jastrzebie_Zdroj_1
Przekazane pojazdy to 12-metrowe jednostki zasilane olejem napędowym z silnikami o pojemności 6,7 litra i mocy 280 KM. Autobusy miejskie Scania Citywide są wyposażone w silniki najnowszej generacji spełniające normę Euro 6, zaprojektowane we współpracy z firmą Cummins. Pojazdy posiadają trwałą konstrukcję wykonaną z aluminium oraz tworzyw sztucznych i zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania.

Podczas uroczystości, w czasie której oficjalnie oddano pojazdy do użytku, obecni byli m.in. przedstawiciele miasta Jastrzębia-Zdroju, reprezentanci samorządu oraz firm zawierających umowę: Scania Polska S.A. oraz Warbus Sp. z o.o.
Autobusy_miejskie_Scania_Jastrzebie_Zdroj_4
– Cieszymy się bardzo, że Jastrzębie-Zdrój to kolejne miasto po Jaworznie, Gliwicach, Łomży, aglomeracji warszawskiej i Słupsku, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z wysokiej klasy autobusów miejskich Scania. Projektując tego typu pojazdy, zawsze zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i wygodzie pasażerów. Z kolei kierowcy, którzy obsługują wyprodukowane przez nas autobusy miejskie, cenią ich ergonomiczność – komentuje Harald Woitke, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Scania, ponieważ w naszym przekonaniu najlepiej łączy ona najnowsze technologie ze sprawdzonymi przez lata rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Takie podejście do produkcji autobusów powoduje, że pojazdy Scania Citywide zapewniają pasażerom optymalne warunki podróżowania, a jednocześnie są niezawodne i charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji. Bardzo ważny jest również dla nas solidny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Scanii, co zapewnia wysoką gotowość techniczną tych autobusów – powiedział Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik Zarządu Warbus Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!