Feber – pojazdy najlżejsze w swojej klasie

11 kwietnia 2016, 15:49

seria_zdjec-01Zainteresowanie naczepami do przewozu złomu stale rośnie. Producenci naczep-wywrotek prześcigają się w projektowaniu pojazdów, które łączą w sobie niską wagę i dużą wytrzymałość. Im lżejszy pojazd, tym więcej ładunku może transportować – co daje duże oszczędności biorąc pod uwagę cały cykl życia produktu.
Producent pojazdów Feber Sp. z o.o. jest dobrze znany z produktów o wysokiej jakości i z innowacyjnych rozwiązań. Aby być jak najbardziej konkurencyjnym na rynku za jeden z celów firma postawiła sobie opracowanie naczepy, która obniży zużycie paliwa a jednocześnie zwiększy jej ładowność. W efekcie współpracy konstruktorów firmy Feber z firmą SSAB – producenta stali konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości, Feber oferuje bezkonkurencyjną naczepę do przewozu złomu.

zlomiarka

Tzw. „złomiarka” posiada ściany boczne o grubości 3 mm (górna część) /4 mm (dolna część) spawane laserowo, zintegrowane z górnym obrzeżem. Wszystkie części skrzyni, łącznie z podłogą są wykonane z Hardoxu 450. Rama pojazdu wykonana jest ze stali Strenx 700.

– Zmiana projektu naczepy na spawaną laserowo z zintegrowanym obrzeżem górnym zwiększyła wytrzymałośćMarek_Majchrowski i sztywność skrzyni. Tym samym zaoszczędzono na wadze ok. 250-300 kg w zależności od wielkości skrzyni, co zwiększyło ładowność pojazdu. W związku z mniejszą ilością elementów do składania skrzyni pojazdu, zmniejszono ilość spoiny o ok. 22mb – informuje Główny Konstruktor firmy Feber, Marek Majchrowski.

Atutem produktu jest bezawaryjność, jakość wykonania i pełne dostosowanie pod oczekiwania zamawiających. Lekka i zwarta konstrukcja wykonana z najlepszych komponentów dostępnych na rynku plasuje ten produkt jako jeden z najlżejszych w swojej klasie. Wyważony kompromis między wagą a kubaturą, oraz nieugięte restrykcje co do wytrzymałości konstrukcji, dopełniają całości cechę niezawodności.

– Wieloletnie doświadczenie w branży oraz konstruktywny feedback ze strony użytkowników naszych produktów, Daniel_Sikorskiprzeniósł nas na zupełnie inny poziom rozwiązań i innowacji. Nasze produkty są regularnie ulepszane w trybie natychmiastowym o szereg poprawek i rozwiązań dając im jeszcze większą sprawność i skuteczność.  Opinie dotychczasowych klientów i wpływające zamówienia na kolejne produkty upewniają nas w przekonaniu, że klienci otrzymują w pełni funkcjonalny pojazd, dedykowany pod specyficzne, a zarazem wymagające warunki przemysłu ciężkiego jakim jest recykling stali – podsumowuje Daniel Sikorski, Konstruktor firmy Feber.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!