Kögel prezentuje naczepę do przewozu materiałów budowlanych Multi

, 14 kwietnia 2016, 12:16

Untitled-2
Firma Kögel zaprezentuje na targach bauma 2016 naczepę siodłową do przewozu materiałów budowlanych Kögel Multi. Ta uniwersalna naczepa nadaje się szczególnie do transportu materiałów budowlanych oraz ochrony towarów przed warunkami atmosferycznymi w czasie transportu. Naczepa Kögel Multi może być wyposażona na życzenie klienta w blokady kontenera.

Dla firm spedycyjnych niezwykle korzystna jest zwiększona elastyczność zastosowania, gdyż oprócz towarów na paletach oraz ładunków ponadwymiarowych możliwy jest teraz transport kontenerów 20-stopowych i 40-stopowych, co pozwala na wykluczenie pustych transportów.

Naczepa Kögel Multi posiada wzmocnione podwozie, co umożliwia jej zastosowanie w warunkach budowy i do przewozu kontenerów. Opcjonalne blokady kontenerów wpuszczone w podłogę ładunkową umożliwiają transport dwóch 20-stopowych lub 40-stopowych kontenerów. Ponadto naczepa Multi nadaje się doskonale do transportu różnego rodzaju materiałów budowlanych takich jak maty stalowe, towar na paletach i elementy betonowe. Jest ona dostępna ze ścianą przednią o wysokości 1200 do 2600 mm ze stali lub aluminium. Oprócz tego można ją opcjonalnie wyposażyć w cztery do pięciu par opuszczanych burt z aluminium z kotwą wysokości 600, 800 lub 1000 mm. Opuszczana ściana tylna posiada trzy kotwy, zamki z uchwytem T oraz dwie składane stopnice od strony wewnętrznej. Opcjonalnie, do zastosowania na niewielkich budowach, gdzie jest niewiele miejsca, naczepę Multi można wyposażyć w przegubową tylną oś skrętną.

Elastyczne zastosowanie: z burtami lub bez
W przypadku transportu towarów o ponadwymiarowej szerokości, takich jak np. elementy domów prefabrykowanych, rusztowania stalowe, maty betonowe lub ze stali konstrukcyjnej, można szybko i łatwo, bez użycia narzędzi, zdemontować burty oraz belki mocujące. Na naczepie opcjonalnie może być zamontowana skrzynia do przechowywania dziesięciu burt oraz wszystkich belek mocujących. Aby przy załadunku i rozładunku nie nastąpiło porysowanie burt, zaczep jest wyposażony w nakładkę ochronną.
16_01_14_Signatur_Bauma_aa380a00-4fa8-4244-a8cd-48435953
Optymalne zabezpieczenie również ponadwymiarowych ładunków
Powierzchnia ładunkowa naczepy Multi pozwala na bezpieczny transport ładunków o ponadwymiarowej szerokości. Przeznaczone do tego rodzaju zastosowań opcjonalne wysuwane odblaskowe tablice ostrzegawcze z przodu i z tyłu oraz tylne światła obrysowe zapewniają bezpieczeństwo transportu ładunków ponadgabarytowych. We wnętrzu podłużnicy można zabudować osiem par opcjonalnych kieszeni na kłonice wpuszczonych w ramę zewnętrzną, jak również dodatkowe osiem par tych elementów, dzięki czemu możliwe jest elastyczne, fachowe i szybkie zabezpieczanie ładunków długich oraz krótkich. Na życzenie klienta możliwe jest zabudowanie dodatkowych ośmiu listew do kłonic w powierzchni ładunkowej. Są one wyposażone w pięć kieszeni na profile pomiędzy ramą zewnętrzną a lewą i prawą podłużnicą i dziesięć kieszeni na profile między podłużnicami w środku pojazdu, co pozwala na elastyczne umieszczanie wtykanych kłonic z rurki kwadratowej. W ramie zewnętrznej ze stali Vario-Fix znajdują się nawet 24 pary pierścieni mocujących o sile rozciągającej 2000 lub 4000 kilogramów na pierścień, zaś na przedniej ścianie ze stali dwie pary pierścieni mocujących. Naczepa Kögel Multi oczywiście posiada certyfikat dla materiałów budowlanych zgodny z normą DIN EN 12642 Code XL.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
W naczepie Kögel Multi cała rama pojazdu jest trwale chroniona przed korozją za pomocą powłoki nanoceramicznej oraz powłoki KTL pokrytej dodatkowo lakierem UV.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!