Nowość na rynku telematyki – system Mix Vision

21 kwietnia 2016, 15:08

Wiosną tego roku oferta firmy DRABPOL w dziedzinie telematyki powiększyła się o nowy produkt pod nazwą MiX Vision. Nowy system jest rozszerzeniem dotychczasowych rozwiązań telematycznych firmy Mix Telematics – biznesowego partnera Drabpol-u.
Untitled-1
Korzystając z materiałów wideo z kamer w pojeździe, Mix Vision zapewnia strumieniowe przesyłanie wideo wraz z dźwiękiem, pozwalając na odtworzenie ich w chwili zajścia zdarzenia.

MiX Vision nagrywa i dostarcza materiał wideo ze zdarzeń do internetowego portalu informacyjno-śledzącego Mix Telematics. Materiał jest nagrywany przy użyciu odpornego na manipulacje pokładowego rejestratora wideo, wyposażonego w dwie kamery. Pracuje on w połączeniu z pokładowym komputerem FM Communicator firmy Mix Telematics.

W razie zdarzenia, system inicjuje automatyczne przesyłanie dwóch filmów – jeden pokazuje kierowcę, a drugi drogę. Kierownik floty może zobaczyć on-line te filmy oraz informacje na temat przejazdu i zdarzenia na mapie lub osi czasu. Jest również opcja żądania wideoklipów w wysokiej rozdzielczości nagranych w ciągu ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Zdarzenia są konfigurowalne, wybierać można spośród wielu możliwości i mogą one obejmować wszystko ,począwszy od gwałtownych zdarzeń, jak hamowanie, poprzez wypadki, a skończywszy na otwartych drzwiach.

Urządzenie MiX Vision posiada kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę, mikrofon i modem 3G. Oznacza to, że możliwe jest nagrywanie przy słabym oświetleniu oraz rejestracja towarzyszącego obrazowi dźwięku. Podczas odtwarzania, na filmie wyświetla się również data, czas, prędkość pojazdu i obroty.

Ze względu na to, że MiX Vision poprawia funkcjonalność już oferowanego MiX Fleet Manager, urządzenie to jest doskonałym narzędziem dla osób zarządzających ryzykiem, zespołów dystrybucyjnych, organizacji szkolących kierowców, do analizy zdarzeń, jak również do celów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Daje przejrzystość wizualną, gdy liczy się ona najbardziej.

Kluczowe cechy MiX Vision:

Urządzenie odporne na manipulacje, z podwójną kamerą
Montowane w pojeździe urządzenie zawiera dwie kamery: jedną skierowaną na drogę i drugą kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę. Pozwala to na jednoczesne nagrywanie materiału wideo w postaci widoku na drogę i widoku na kierowcę powiązanego ze zdarzeniem, bez ryzyka manipulacji.

Nagrywanie wideo materiałów inicjowanych zdarzeniem
Klienci mogą wybrać spośród wielu zdarzeń te, które będą inicjować nagrywanie. W momencie wystąpienia takiego zdarzenia, przesłany zostanie film o niskiej rozdzielczości obejmujący czas 8 sekund przed i 7 sekund po wystąpieniu zdarzenia.

Filmy o wysokiej rozdzielczości na żądanie
W celu ograniczenia czasu pobierania i zaoszczędzenia kosztów operacyjnych, początkowo przesyłane są filmy o niskiej rozdzielczości. Jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, każdy film w wersji o wysokiej rozdzielczości jest przechowywany i łatwo dostępny do pobrania.

72 godziny odtwarzania wideo
Jeśli potrzebny jest wspomagający materiał filmowy, klienci mogą zażądać wideoklipów o wysokiej rozdzielczości z ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Klipy mają 2½ minuty długości.

Nakładka audio i tekst na wideo

Urządzenie przychodzi z towarzyszącym mikrofonem, dzięki czemu wszystkie ujęcia mogą być udźwiękowione. Ponadto, filmy pokazują datę, czas, prędkość i obroty na minutę.

Pełna integracja z MiX Fleet Manager
MiX Vision znacząco wzbogaca zalety MiX Fleet Manager, umożliwiając uzupełnienie informacji flotowych o filmy i dźwięk.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!