DHL Zamów Kuriera 2.0

29 marca 2008, 0:00

DHL Express (Poland) uruchomił nowe narzędzie internetowe do zamawiania kuriera przez Internet DHL ZAMÓW KURIERA 2.0 dostępne na stronie www.dhl.com.pl/zamowkuriera. Usługa jest bezpłatna.

Nowe narzędzie DHL ZAMÓW KURIERA 2.0 jest proste i intuicyjne w obsłudze. Aby złożyć zlecenie wystarczy metodą „krok po kroku” wypełnić formularz. Użytkownik określa miejsce nadania i doręczenia, wagę i wymiary przesyłki, preferowany termin przyjazdu kuriera oraz wybiera z dostępnych produktów usługę z opcjami dodatkowymi. Aplikacja DHL ZAMÓW KURIERA 2.0 pozwala na zarządzanie zleceniami. Jest to możliwe dzięki historii zleceń, ich aktualnych statusów oraz modyfikacji zlecenia w przypadku przesyłek krajowych. Narzędzie daje także wiele dodatkowych możliwości, na przykład złożenie zlecenia jako odbiorca lub trzecia strona. Użytkownicy mogą zarządzać bazami swoich partnerów biznesowych oraz wybierać właściwe usługi dostępne dla danego typu przesyłki czy miejsca doręczenia. Rozwiązania zastosowane w aplikacji DHL ZAMÓW KURIERA 2.0 wykorzystują mechanizmy autoryzacji na poziomie sesji i zapewniają bezpieczny dostęp do chronionych danych. W celu dodatkowego szyfrowania przesyłanych danych planowane jest wdrożenie systemu https.

Aplikacja DHL ZAMÓW KURIERA 2.0 została zbudowana w oparciu o ideę RIA (Rich Internet Application) z wykorzystaniem technologii AJAX. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania aplikacji, m.in. przez wykorzystanie elementów dynamicznych interfejsu użytkownika oraz redukcji ilości przeładowań stron podczas korzystania z serwisu, co pozwala na szybsze działanie strony.

Opcja zamawiania kuriera DHL Express przez Internet to dla klienta:
• możliwość złożenia zlecenia w najdogodniejszym momencie, 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu
• efektywne zarządzanie danymi kontrahentów
• pełna kontrola nad historią zleceń
• intuicyjne wybieranie usługi z pełnej oferty DHL Express
• potwierdzenie złożenia zlecenia

• oszczędność czasu

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!