MEYLE: premiera rozwiązania do wyścigów ciężarówek

7 czerwca 2016, 15:52

Jakość łożysk silnika MEYLE do pojazdów użytkowych będzie w tym roku po raz pierwszy poddana trudnej próbie. Znajdą one zastosowanie w wyścigach ciężarówek.

Untitled-1Od końca kwietnia rusza seria wyścigów profesjonalnych ciężarówek, FIA European Truck Racing Championship, a wraz z nią łożyska silnika MEYLE do pojazdów użytkowych: części te w tym roku po raz pierwszy znajdą zastosowanie w wyścigowych ciężarówkach zespołu „tankpool24“.

– „Przez ostre warunki panujące w sporcie wyścigowym jesteśmy zależni od części szczególnie wytrzymałych na obciążenia“ – mówi Norbert Kiss, po raz drugi z rzędu urzędujący mistrz Europy i kierowca tego zespołu wyścigowego.

Zastosowane materiały akurat w przypadku ciężarówek wyścigowych są poddawane szczególnym obciążeniom poprzez wyższe momenty obrotowe i wyższe temperatury.

– „W ubiegłych latach sprawdziły się już tarcze hamulcowe i okładziny hamulcowe MEYLE – tym razem stawiamy dodatkowo także na łożyska silników MEYLE, których jakość także nas przekonała“ – wyjaśnia André Kursim, drugi kierowca w zespole.

– „Jako techniczny partner zespołu wyścigowego nasi inżynierowie pozostają w stałym kontakcie z technikami zespołu „tankpool24“ i analizują sprawność łożysk silnika w warunkach wyścigowych” –  mówi Sven Nielsen, Kierownik Strategii i Rozwoju Produktów w MEYLE. – „Zdobyte przy tej okazji doświadczenia płyną bezpośrednio do konstrukcji naszych łożysk silnika do pojazdów użytkowych“ – opisuje Nielsen transfer Know-how.

W ten sposób jakość łożysk silnika i zastosowane materiały mogą być sprawdzane w najostrzejszych warunkach i stale ulepszane.

– „Nasi klienci osiągają oczywiście profity z doświadczeń, jakie wyciągamy z badania części w warunkach wyścigowych. Bo w końcu zespół ten otrzymuje dokładnie te same łożyska silnika, jakie otrzymali by także nasi klienci z naszego magazynu – tu nie robimy żadnej różnicy” – mówi Nielsen dalej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!