ILS nagrodzone za proekologiczne działania

20 czerwca 2016, 14:19

Należąca do grupy Inter Cars, spółka ILS Sp. z o.o. została wyróżniona w konkursie Environmental Prize 2016 za  działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska.

ILS_nagrodaEnvironmental Prize to konkurs organizowany corocznie przez firmę Partslife, który promuje działania na rzecz poprawy warunków pracy i ochrony środowiska. O nagrodę walczą przedsiębiorstwa działające na niezależnym rynku motoryzacyjnym, a więc warsztaty, dystrybutorzy i producenci części motoryzacyjnych. Wśród nich w tegorocznej edycji znalazła się m.in. spółka logistyczna grupy Inter Cars, ILS Sp. z o.o.

Partslife poszukuje w ten sposób innowacyjnych i wzorcowych działań na rzecz ochrony środowiska, które zostały wdrożone przy udziale pracowników. Mogą to być innowacje w procesie produkcji, usług czy świadczeń. Należą do nich np. projekty na rzecz poprawy klimatu, działania w obszarze oszczędzania energii, koncepcje mające na celu unikanie generowania odpadów, rozwój i wykorzystanie materiałów i procesów, które oszczędzają bogactwa naturalne. Firma poszukuje również programów, które zakładają społeczne zaangażowanie, poprawę świadomości środowiskowej pracowników, ochronę gatunków i natury, tworzenie i utrzymanie biotopów, instalację połączonych modułów ogrzewania i energii bądź instalację elektrowni słonecznych.

Do konkursu spółka ILS Sp. z o.o. zgłosiła całą inwestycję związaną z Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu jako projekt przyjazny ekologii. Wśród podejmowanych aktywności można wymienić m.in. działania na rzecz redukcji poboru energii elektrycznej lub cieplnej, a także zanieczyszczeń środowiska (powodowanych przez hałas czy ogrzewanie), działania związane z oszczędzaniem energii (używanie oświetlenia ledowego, czujników ruchu w systemie regałów, sortery pracujące w trybie oszczędzania energii). Centrum ILS stara się zmniejszyć liczbę odpadów produkowanych w magazynie poprzez używanie kontenerów wielokrotnego użytku, mniejsze zużycie papieru (dzięki posługiwaniu się skanerami i PDA). Ponadto podejmowane są starania na rzecz poprawy świadomości pracowników. W tym celu organizowane są dla nich szkolenia i warsztaty. Duża waga przywiązywana jest do poprawy warunków socjalnych pracowników, ponieważ również w ten sposób rozszerza się ich wiedzę na temat troski o środowisko. Spółka przestrzega też zasad segregowania odpadów. Ponadto w przyszłości planowana jest instalacja paneli słonecznych.

Te kompleksowe działania – zgodne z koncepcją, obejmującą zasięgiem całą firmę – podejmowane przez ILS Sp. z o.o. spotkały się z uznaniem jury konkursu. Efektem jest wyróżnienie spółki i nagroda przyznana podczas uroczystej gali, 9 czerwca, w Wiesbaden (w Niemczech). Odebrali ją Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars, Marcin Łapińki, menadżer projektów logistycznych w ILS Sp. z o.o., Jan Obojski, konsultant zewnętrzny w ILS Sp. z o.o. i Maciej Trociński, doradca zarządu Inter Cars. Oprócz pamiątkowej statuetki, firma wygrała 2 000 euro, które przeznaczy na cele charytatywne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!