Komunikator z kierowcą dzięki aplikacji „Logistyka”

23 czerwca 2016, 10:01

Dział Telematyki w firmie DRABPOL wraz ze swoim litewskim partnerem – firmą Baltic Car Equipment uruchomił aplikację, komunikującą firmę transportową ze swoim kierowcą w oparciu o system operacyjny Android.

Jak to działa?
Firma transportowa uzyskuje dostęp do oprogramowania webowego, podczas gdy kierowca pobiera aplikację ‘Logistyka’ z Google Play.
Aplikacja, której nadrzędnym celem jest komunikowanie obustronne logistyków z kierowcą posiada zakładki:
– Fotografia – zadania ułożone w oparciu o zdefiniowane zagadnienia bądź z opcją stworzenia własnego,
– Wiadomości – komunikator z opcją przesyłania zdjęć czy plików,
– Mapa – mapa Google do nawigowania pojazdu.
Aplikacja_Logistyka
Szczególnie pomocnym narzędziem jest opcja „Fotografia”. Występują w niej takie zagadnienia jak: wypadek drogowy, wypełnij dokumenty przewozowe, problem z ładunkiem, problem z naczepą, raport kierowcy, wyświetlacz motogodzin chłodni, dokument przyjęcia/przeniesienia, problemy z ciężarówką, jak i wiele innych (do własnego zdefiniowania).

W zależności od wybranego zagadnienia system automatycznie przeprowadza nas krok po kroku przez kilka pytań. Wypełniony formularz z wprowadzonymi zdjęciami automatycznie zostaje wysłany do oprogramowania webowego dostępnego dla użytkownika.

Oprogramowanie posiada również funkcję archiwum, gdzie kierowca może wrócić do wszystkich podjętych przez siebie działań. Celem zabezpieczenia przed naliczaniem wysokich opłat za przesyłanie danych Logistyka automatycznie blokuje wszystkie inne aplikacje w zakresie przesyłania danych GSM, GPRS lub GPS. Są one aktywne dopiero po pojawieniu się w zasięgu sieci wi-fi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!