Kluczowy odcinek A1 otwarty

1 lipca 2016, 15:22

Dzisiaj otwarty zostanie nowy odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna. Otwarcie trasy odbyło się miesiąc wcześniej niż było to w założeniach kontraktu.

Nowo oddany odcinek autostrady pozwoli kierowcom jadącym tranzytem ominąć centrum Łodzi. Ten odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna to 40 km drogi, które pozwoli zaoszczędzić kilkadziesiąt minut kierowcom.

Ten łącznik to obiekt naszych marzeń – powiedział podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.
Screenshot_20
Autostradą będzie można przejechać z Piotrkowa Trybunalskiego aż do Trójmiasta. Według szacunków resortu infrastruktury i budownictwa, średnia oszczędność czasu kierowców jadących ze Śląska nad Morze wyniesie 1,5 godziny.

Trasa przeznaczona jest dla pojazdów pojazdów o nacisku 11,5 tony na oś. Ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy. Dodatkowo jest wyposażona w 3-metrowy pas awaryjny. Szeroki na 12,5 metra pas rozdzielający jezdnie daje możliwość dobudowania w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Przepisy ograniczają prędkość na tego typu trasach do 140 km/h

Konsorcjum firm Strabag i Budimex ukończyło budowę dwóch z trzech odcinków autostrady A1 Stryków-Tuszyn. Łącznie całe zadanie obejmowało budowę 40 km autostrady i zostało podzielone za 3 kontrakty.

Projekt rozpoczął się w październiku 2014 roku, gdzie oprócz prac budowlanych konieczne były liczne optymalizacje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!