Rozwój Hellmann Worldwide Logistics w Polsce

1 czerwca 2008, 0:00

28 maja 2008 odbyło się oficjalne otwarcie nowego terminalu firmy Hellmann Worldwide Logistics w Strykowie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Klientów, firmy Segro (właściciela obiektu) oraz pracownicy.

Co prawda terminal rozpoczął swoją działalność w grudniu ubiegłego roku, jednak w ostatnich miesiącach nastąpił jego intensywny rozwój i potrojenie powierzchni magazynowej – co firma Hellmann zawdzięcza między innymi podpisaniu w lutym 2008 r. trzyletniej umowy na kompleksową obsługę logistyczną firmy Wyborowa S.A. należącej do światowego koncernu Pernod Ricard.
Najmłodszy terminal firmy Hellmann Worldwide Logistics znajduje się w parku logistycznym Tulipan Park, w strategicznym miejscu w kraju, tuż przy planowanym węźle A1 z A2.
Magazyn jest nowoczesnym obiektem klasy A z instalacją tryskaczową i odpornością ogniową do 4 000 MJ/mkw. Jego powierzchnia wynosi 13 100 mkw., zaś pojemność 13 000 europalet. Wysokość składowania do 10 m. Obecnie trwają prace nad wykończeniem biur, które zajmą powierzchnię 500 mkw. W oddziale będzie znajdować się również pokój wypoczynkowy dla kierowców.
W ramach gospodarki magazynowej na terenie terminalu prowadzone są:
– skład podatkowy,

– skład celny,
– obsługa wolnocłowych stref podatkowych (w tym lotnisk).
W ramach usług magazynowych oddział Stryków oferuje usługi dodane (VAS) – w tym np. co – packing.
Terminal jest również hubem przeładunkowym, z którego dokonywana jest dystrybucja towarów.

W przyszłości terminal przejmie funkcje głównego hubu przeładunkowego dla systemu drobnicowego w transporcie krajowym, planowane jest również uruchomienie połączeń międzynarodowych w dystrybucji europejskiej.

Oddział pracuje w systemie trzyzmianowym od poniedziałku do soboty i zatrudnia około 20 osób.
Podczas ceremonii otwarcia prezes Juliusz Skurewicz podkreślił swoją satysfakcję z rozwoju firmy i przypomniał wszystkim zebranym, że firma zawdzięcza go przede wszystkim klientom i nowym kontraktom. Głos zabrał również Andrzej Szumowski Wiceprezes Wyborowa S.A. wyrażając swoje zadowolenie z podpisania umowy na obsługę logistyczną z tym właśnie operatorem. Podkreślił, że firma Wyborowa S.A. jest klientem bardzo wymagającym ale równocześnie dodał, iż jest przekonany że Hellmann sprosta temu wyzwaniu nawet w tak trudnym dla transportu samochodowego kraju jakim jest Polska. Skomentował w ten sposób stan krajowych dróg i to że dotarcie np. z Warszawy do Strykowa (130 km) zajmuje samochodem osobowym czasami nawet 3 godziny.
Dzięki rozwojowi oddziału w Strykowie aktualna powierzchnia magazynowa firmy Hellmann w Polsce wynosi 70 000 mkw. a zatrudnienie wzrosło do 360 osób.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!