Otwarcie centrum dystrybucyjnego opon w Pilźnie

, 8 czerwca 2008, 0:00

Sieć dystrybucyjna Fiege dla logistyki opon stała się jeszcze bardziej efektywna, dzięki otwarciu nowego centrum logistycznego w Czechach. Magazyn zaprojektowano z myślą o obsłudze międzynarodowego producenta opon – firmy Bridgestone – wieloletniego partnera Grupy Fiege, stanowi część ogólnoeuropejskiego modelu logistycznego Bridgestone, który inne zadania przypisuje Europejskim Centrom Logistycznym (ELC), a inne Regionalnym Centrom Dystrybucji (RDC).

Właśnie uruchomiony kompleks magazynowy jest najbardziej wyróżniającym się centrum logistycznym Bridgestone. Dopełnia on europejską sieć dystrybucji Bridgestone opartą o Mega Centrum w Hamburgu oraz Centrum Logistyczne w Lahr na południu Niemiec, w których Fiege prowadzi logistykę opon, jako jedną ze swoich specjalności, na skalę europejską.

Magazyn znajduje się w miejscowości Bor niedaleko Pilzna, około 20 kilometrów od niemiecko-czeskiej granicy. Spełnia wszystkie wymagania stawiane współczesnym obiektom logistycznym przeznaczonym do obsługi bardzo złożonych łańcuchów dostaw. 70 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-logistycznej postawionych do dyspozycji Bridgestone daje możliwość składowania ponad 1 100 000 opon. Obiekt został przygotowany w taki sposób, by w przyszłości mógł obsługiwać także innych klientów. Około 100 pracowników zajmuje się obsługą logistyczną 2200 artykułów. Nowoczesne rozwiązania informatyczne, które dowiodły już swojej przydatności w innych centrach Fiege, wspierają personel w codziennych obowiązkach.

Asortyment obejmuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, ciągników i innych maszyn rolniczych, a także motocykli. Centrum zapewnia dostawy bezpośrednie do klientów w Czechach i w Niemczech, a także do magazynów Bridgestone zlokalizowanych w Polsce, we Włoszech, na Węgrzech, w Rumunii, Belgii, Niemczech i Austrii. Tegoroczny obrót opon sięgnął dziewięciu milionów sztuk. Około 20 milionów obsługiwanych rocznie sztuk opon sprawia, że Fiege jest jedną z największych europejskich firm specjalizujących się w ich logistyce.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!