Targi logistyki w Hanowerze

, 8 czerwca 2008, 0:00

Światowe Targi Intralogistyki – CeMAT – to najważniejsze forum tej branży i okazja do spotkania dla największych graczy na rynku. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 27 – 31 maja 2008 w Hanowerze. Przybyło na nią 1.100 wystawców, którzy swą ofertę zaprezentowali na 80.000m2 powierzchni wystawienniczej.

Ponad połowę ogółu wystawców stanowiły firmy zagraniczne, dla których udział w CeMAT 2008 jest szansą, by zaprezentować swoją ofertę międzynarodowej publiczności.

Na targach największym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia do transportu poziomego, wózki widłowe wysokiego podnoszenia oraz urządzenia do transportu wewnątrzzakładowego.

W Hanowerze pojawili się niemal wszyscy liderzy światowego rynku zajmujący się tego typu rozwiązaniami. Oprócz zdecentralizowanych technologii informatycznych wspierających wewnątrzzakładowy przepływ materiałów i tworzenia sieci intralogistycznych, jednym z centralnych tematów imprezy był także trend do wykorzystywania rozwiązań przyjaznych dla środowiska – widoczny zwłaszcza na rynku urządzeń do transportu poziomego. Oszczędne napędy hybrydowe, silniki z niską emisją substancji szkodliwych, a także rozwiązania wymagające niskich nakładów serwisowych i technologie zmniejszające zużycie materiałów znalazły się w ofercie większości obecnych na targach dostawców.

W centrum uwagi CeMAT znalazły się także:
– zintegrowane systemy transportowe
– systemy magazynowe
– szafy i systemy do składowania wyrobów
– rozwiązania IT dedykowane dla firm z branży logistycznej
– sieci WLAN w służbie intralogistyki

Nowością na targach była giełda pracy i kariery. Obecni na imprezie studenci Wyższej Szkoły Logistyki mieli dostęp do ofert staży, praktyk, pracy i rozwoju zawodowego. Przedstawiciele firm, agencji doradztwa personalnego, szkół wyższych, firm szkoleniowych i agencji pracy czasowej udzielali informacji o miejscach pracy i dostępnych kierunkach kształcenia wyższego i podyplomowego.

Kolejną nowością tegorocznych targów było zorganizowane we współpracy z Czasopismem Logistyka, Międzynarodowe Forum CeMAT. Codziennie w jednej z hal odbywały się wykłady z różnych dziedzin, a ich tematyka obejmowała między innymi perspektywy rozwoju sektora logistyki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!