Wyróżnienie dla DPD

, 16 czerwca 2008, 0:00

DPD Polska drugi rok z rzędu, otrzymała wyróżnienie Mobile 2008 w kategorii wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej w 2007 roku – usługi kurierskie. Nagroda przyznawana jest od 2007 roku przez magazyn Logistyka Transport Spedycja, dodatek do dziennika Rzeczpospolita, firmom nominowanym w rankingu branży TSL.

Ranking największych w Polsce firm branży Transport Spedycja Logistyka publikowany jest na łamach dziennika Rzeczpospolita, na podstawie badań przygotowywanych przez zespół Zakładu Transportu i Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma on na celu zbadanie dynamiki rozwoju firm branży TSL na polskim rynku. Wysokie wskaźniki ekonomiczne, które DPD osiągnęła na rynku krajowym w 2007 roku uplasowały firmę na 16 miejscu w generalnej klasyfikacji 12 edycji rankingu Rzeczpospolitej. DPD Polska uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 307 mln złotych.

W 2007 roku przychody przedsiębiorstw sektora logistycznego wzrosły w porównaniu z 2006 rokiem o ponad 18%, to jest trzy razy szybciej niż przyrost PKB Polski. W powszechnej opinii polski rynek usług logistycznych jest konkurencyjny nawet w porównaniu z zachodnioeuropejskim.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!