Nowa przystawka CAM 847 do EPS 815

, 19 czerwca 2008, 0:00

Bosch opracował nową przystawkę CAM 847 do stanowiska probierczego EPS 815. Umożliwia ona kontrolę komponentów zespołów wtryskowych i pompowtryskiwaczy stosowanych zarówno w silnikach samochodów użytkowych jak i osobowych.

Dzięki temu EPS 815 staje się uniwersalnym stanowiskiem probierczym do wszystkich systemów wtryskowych Diesla. Ze względu na krótki czas przystosowania systemu oraz automatyzację funkcji kontrolnych nowa przystawka jest rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym.

Centralnym elementem nowej przystawki jest bardzo kompaktowy i solidnie wykonany Cam Box (boks krzywki), w którym odbywa się kontrola komponentów. Jest on wyposażony w uniwersalną krzywkę. Komponenty zespołów wtryskowych i pompowtryskiwacze są podłączane do niego za pomocą adaptera. Ekonomicznym atutem dla warsztatu jest możliwość odtworzenia wszystkich suwów systemu za pomocą uniwersalnej krzywki, dzięki czemu nie ma już potrzeby jej czasochłonnej wymiany. Znacznie skraca to czas przystosowania stanowiska do kontroli komponentów danego systemu. 

Cam Box umożliwia kontrolę objętościową w warunkach rzeczywistych, przy ciśnieniach wtrysku dochodzących do 2100 barów. Właściwą procedurą kontrolną automatycznie steruje oprogramowanie stanowiska probierczego EPS 815, co gwarantuje dokładność i powtarzalność uzyskanych wyników pomiarowych.

Przystawka CAM 847 firmy Bosch jest oferowana w dwóch wersjach. Na pakiet kompletny składa się boks krzywki oraz wszystkie adaptery potrzebne do kontroli komponentów zespołów wtryskowych i pompowtryskiwaczy firmy Bosch do samochodów osobowych i użytkowych. W pakiecie indywidualnym istnieje możliwość zamówienia przez warsztat tylko zestawów adapterów potrzebnych w warsztacie, dzięki czemu warsztat zyskuje elastyczność i może dopasować swoją działalność do aktualnych potrzeb rynku. W fazie przygotowań znajdują się adaptery do diagnostyki systemów wtryskowych innych producentów.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!