PP Polkon S.A. na NewConnect

, 19 czerwca 2008, 0:00

PP Polkon S.A. –producent przyczep i naczep dla samochodów ciężarowych planuje debiut na NewConnect w połowie lipca 2008 roku. Będzie to rzadka oferta publiczna na tym rynku, a wielkość emisji zaplanowano na 2,5 EUR (ok. 8,5 mln zł).

Autoryzowanym Doradcą Spółki jest IPO Doradztwo Strategiczne, zaś Oferującym – Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. W 2007 roku spółka osiągnęła ponad 71 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz zysk netto na poziomie 2,9 mln zł. W tym roku Spółka prognozuje dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży o ok. 12-15%, do poziomu ok. 81 mln zł.

Środki pozyskane na giełdzie Spółka chce przeznaczyć na dalszy rozwój. Głównie będą to inwestycje w nowoczesne technologie wytwarzania na początkowym etapie produkcji. Modernizacja będzie polegać na zastąpieniu starych maszyn całkowicie nowoczesnymi urządzeniami. W 2008 roku zostanie oddana do użytku nowa hala produkcyjna o łącznej powierzchni ok. 2,1 tys. m2. Całkowity koszt zaplanowanych inwestycji wynosić będzie ok. 4,4 mln zł. Ponadto chcemy zaistnieć na rynkach Europy Środkowowschodniej – w tym na Ukrainie i w Rosji – zdradza prezes Mariusz Mijalski.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!