Mobil Delvac łączy najlepszych polskich kierowców

4 lipca 2008, 0:00

ExxonMobil, producent olejów silnikowych Mobil Delvac został sponsorem polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Wspierany przez firmę zespół już w październiku 2008 stanie do walki z najlepszymi kierowcami samochodów ciężarowych z całego świata.

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych organizowane są co 2 lata przez UICR, największą organizację kierowców zawodowych na świecie. Tegoroczny finał odbędzie się 9-12 października w Turynie. Skład reprezentacji wyłoniły krajowe eliminacje w jeździe na precyzję, które rozegrano w maju na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Sympatykom samochodów ciężarowych czasami aż trudno uwierzyć, że Mobil Delvac niedawno skończył 80 lat. Każdego roku ExxonMobil przeznacza ogromne nakłady finansowe na badania, a tym samym na ciągłe udoskonalanie swoich produktów. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła ponad 100 milionów dolarów na badania nad unowocześnianiem produktów Delvac. Dlatego oleje Mobil często z dużym zapasem przekraczają obowiązujące wymagania techniczne.

Wybór odpowiedniego produktu z linii Mobil Delvac, która towarzyszy polskiej reprezentacji kierowców na Mistrzostwa Świata UICR, jest prosty. Wynika to z realizowanej przez ExxonMobil strategii zrównoważonego doboru dodatków. Oznacza to skoncentrowanie działań na kilku produktach, które przez lata są stale udoskonalane.

Dostępne w sprzedaży oleje silnikowe Mobil Delvac dzielą się na trzy grupy:
oleje syntetyczne – Mobil Delvac 1,
oleje półsyntetyczne – Mobil Delvac XHP,
oleje mineralne – Mobil Delvac MX, Mobil Delvac Super 1300 oraz seria sezonowych olejów silnikowych Mobil Delvac 1300 (Mobil Delvac 1330, Mobil Delvac 1340, Mobil Delvac 1350).

W pełni syntetyczny olej Mobil Delvac 1 przeznaczony jest do wysokoobciążonych silników pojazdów ciężarowych i maszyn roboczych. Mobil Delvac 1 5W-40 spełnia, lub przekracza, wymogi najnowszych specyfikacji API, ACEA oraz wymogi właściwie wszystkich głównych producentów silników. Charakteryzuje się znakomitą stabilnością termiczną, niską lotnością, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa, oraz zwiększoną rezerwą alkaliczną. Ta ostatnia cecha pozwala na wydłużenie przebiegu pomiędzy wymianami oleju.

Półsyntetyczny Mobil Delvac XHP 10W-40 został opracowany zgodnie z najnowszymi trendami w konstrukcji współczesnych silników Diesla. Specjalna technologia syntezy oleju bazowego wraz z odpowiednio dobranym pakietem dodatków uszlachetniających sprawia, że olej ten charakteryzuje się dobrymi własnościami przeciwzużyciowymi, dobrą płynnością w niskich temperaturach oraz zapewnieniem właściwego filmu smarowego w bardzo wysokich temperaturach.

Mobil Delvac MX 15W-40 powstał w oparciu o wysokogatunkowe mineralne oleje bazowe oraz specjalny, starannie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających, dzięki któremu uzyskano między innymi wysoką odporność na utlenianie, korozję i powstawanie osadów wysokotemperaturowych. Olej ten jest przeznaczony do silników wysokoprężnych, spełniający ostre wymagania większości producentów zmierzających w kierunku wydłużania przebiegów międzyobsługowych.

Zadanie oleju Mobil Delvac nie ogranicza się jedynie do odpowiedniego smarowania silnika. Istotne jest także odpowiednie jego chłodzenie, utrzymanie w czystości i zabezpieczenie przed wewnętrzną korozją. Olej musi również dobrze uszczelnić okolice pierścieni tłoka. To wszystko zapewni prawidłową eksploatację silnika.
Więcej informacji o produktach smarnych Mobil Delvac na stronie internetowej: www.mobil.pl  

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!