Zamek nocny do DAF’a

14 lipca 2008, 0:00

Aby chronić kierowców przed napaściami i włamaniami do kabin firma DAF opracowała specjalny zamek nocny, który ma skutecznie chronić przed zagrożeniami osoby znajdujące się w kabinie. Zamek można łatwo i szybko zamontować w każdym modelu DAF XF105.

DAF Night Lock to zamek mechaniczny montowany na ścianie kabiny. Bolec z hartowanej stali wsuwa się w podłokietnik na drzwiach, który posiada fabrycznie zamontowane wzmocnienia. Jest on tak skonstruowany, że uniemożliwia otwarcie drzwi kabiny nawet za pomocą łomu.

Pracując nad zamkiem nocnym firma DAF starała się by był on nie tylko solidny i łatwy w montażu, lecz także wygodny w użyciu, dlatego istnieje możliwość szybkiego zwolnienia zamka poprzez naciśnięcie specjalnego czerwonego guzika. Opcja ta może się przydać zwłaszcza w sytuacji kiedy kierowca jest zmuszony szybko opouścić kabinę.

Zamek DAF Night Lock dostępny będzie już od połowy tego lata dzięki firmie PACCAR Parts. Można go zamontować we wszystkich wersjach modelu XF105. Zamek nocny dla wcześniejszych modeli XF wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!