Solarisem na Akropol

16 lipca 2008, 0:00

Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A podpisali z ateńskim przewoźnikiem firmą E.THE.L kontrakt na dostawę 320 autobusów miejskich. Jest to największe, jednorazowe zamówienia jakie do tej pory wygrał producent autobusów marki Solaris.

Zamówienie warte ponad 80 mln euro obejmuje dostawy do Aten 220 autobusów Solaris Alpino o długości 8,6 metra oraz 100 przegubowych autobusów Solaris Urbino 18. Zgodnie z umową, dostawy autobusów rozpoczną się w ciągu 6 miesięcy od podpisania kontraktu.

Wszystkie autobusy będą wyposażone między innymi w: specjalny system klimatyzacji przeznaczony dla krajów o ciepłym klimacie, elektryczną rampę dla wózków inwalidzkich, system monitoringu, kabinę kierowcy z elektrycznie zamykaną szybą i rolety na bocznych szybach.

Solarisy Alpino będą napędzane silnikami spełniającymi normę Euro 4, natomiast przegubowe Solarisy Urbino 18 będą posiadać jednostki napędowe spełniające normy czystości spalin Euro 5.

„Przetarg ogłoszony przez ateńskiego przewoźnika był jednym z najtrudniejszych w jakim do tej pory brała udział nasza firma. Wielostopniowe procedury oceny ofert, liczne testy i pomiary produktu, wizytowanie fabryk oferentów – to wszystko miało zagwarantować zamawiającemu, że wybierze produkt o najwyższej jakości. Zwyciężył Solaris. To największe zamówienie w dotychczasowej działalności firmy.” – powiedział Krzysztof Olszewski, po podpisaniu umowy.

Dotychczasowe rekordowe zamówienia firmy Solaris to: kontrakt z BVG Berlin na 260 autobusów podpisany w roku 2004, umowa z RTA Dubaj na 225 Solarisów z roku 2007 i umowy z MZA Warszawa na 150 autobusów podpisywane w roku 2007 i 2008.

Grecja jest nowym, już 18 eksportowym rynkiem Solarisa. Polskie autobusy spod znaku zielonego jamnika jeżdżą w: Austrii, Czechach, Danii, Estonii, Francji, na Litwie, Łotwie, Malcie, w Niemczech, Norwegii, Rumunii, na Słowacji, w Szwajcarii, Szwecji na Węgrzech, we Włoszech, i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Firma E.THE.L zajmująca się transportem autobusowym w Atenach i w regionie ateńskim, posiada ponad dwa tysiące klimatyzowanych i niskopodłogowych autobusów. Kursują one aż na 326 liniach. W mieście jest 7 zajezdni autobusowych. Już w przyszłym roku mieszkańcy Aten i okolic greckiej stolicy, będą mogli podróżować polskimi Solarisami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

91.192.250.*, 16 stycznia 2009, 0:00 0 0

Solaris Alpino
Fajnie wygląda szkoda że Swarzędz taki nie ma

Odpowiedz