Nowość Karcher – linia HDS 2008

14 sierpnia 2008, 0:00

Karcher wprowadził w 2008 zasadnicze zmiany do profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody. 4 modele – HDS 9/18-4 M/MX, HDS 10/20-4 M/MX, HDS 12/18-4S/SX, HDS 13/20-4S/SX są pierwszymi, gdzie zdecydowanie ułatwiono manewrowanie urządzeniem, nawet na nierównych powierzchniach.

Przeniesiony został HDS środek ciężkości: pompa jest teraz usytuowana z przodu, dwa duże koła z gumowymi oponami zostały przesunięte do tyłu, a miejsce jednego zajęły dwa 2 kółka samonastawne. Możliwe stało się przechylanie urządzenia (unoszenie przodu HDS), co i ułatwia pokonywanie nierówności i obracanie urządzenia w miejscu. Podwozia urządzeń są dostosowane do podnoszenia ich wózkiem widłowym, posiadają uchwyty taśm zabezpieczających, aby HDS nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu.

Kontrolki znajdują się na czytelnym panelu sterującym. Zbiornik paliwa i dwa zbiorniki środka czyszczącego są dostępne bez podnoszenia obudowy. HDS posiadają zamykany schowek na akcesoria. Lanca spryskująca jest umieszczona w uchwycie na obudowie urządzenia. Nowe HDS podgrzewają wodę w zakresie temperatur: 20 do 155°C. Gdy w czyszczeniu wystarczy np. 60°C, operator wybiera tryb pracy Eco (redukcja zużycia paliwa nawet do 20%). Inne oszczędności to precyzyjne dozowanie środka czyszczącego w zakresie od 0,5 do 6%. Podczas pracy, na wyświetlaczu LED pokazywane są najważniejsze funkcje urządzenia, możliwe niesprawności oraz kontrolka włączenie/wyłączenie trybu serwisowania. Wszelkie podzespoły są łatwo dostępne po otwarciu pokrywy. Nowe HDS są zabezpieczone przed osadzaniem się kamienia kotłowego i przyspieszoną korozją (technologia RFID). Środki zabezpieczające (RM 110, RM 111) są podawane z 1 l pojemników instalowanych w HDS, które urządzeni identyfikuje dzięki wbudowanemu pojemnik chipowi. Ilość RM dozowana jest zależnie ciśnienia roboczego, twardości (4 stopniowa regulacja) i temperatury wody oraz wydajności tłoczenia nowego HDS. Wszystkie modele SX oraz MX posiadają bęben na 20 m wąż wysokociśnieniowy.

Nowa seria Karcher `HDS jest przeznaczona głównie dla firm branży motoryzacyjnej, rolnictwa, budownictwa. Doskonale sprawdza się także w logistyce, w firmach komunalnych utrzymania czystości oraz w przemysłowym i kontraktowym czyszczeniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!